Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

MIKROMUSIC Piękny koniec – nowy album 26 lutego

Grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki, tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.

Zespół od 10 lat czynnie koncertuje. Zagrał na większości dużych festiwali w Polsce, między innymi  Open’er, Opolskie Debiuty, Top Trendy. Koncertował także za granicą, we Francji, Hiszpanii, Niemczech oraz Czechach (prestiżowe United Islands w Pradze i Bohemia Jazz Festival w Prachaticach). Przez ten czas grupa współpracowała, między innymi, z takimi artystami jak Leszek Możdżer, Piotr Dziubek, Sambor Dudziński, Natalia Lubrano, Marcelina, Joao Teixeira de Sousa. 

W 2012 roku zespół skomponował i nagrał muzykę do słowacko-czesko-polskiego filmu pod tytułem „Konfident” z Maciejem Stuhrem w jednej z ról. Napisał także musical „Trzy wesołe krasnoludki” dla wrocławskiego teatru muzycznego Capitol (premiera w 2013 roku).

 

Mikromusic było wielokrotnie nagradzane, między innymi na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, na Top Trendach, gdzie rekomendował ich sam Marek Niedźwiecki. Za płytę „Sova” grupa otrzymała nagrodę Warto, przyznawaną co roku przez Gazetę Wyborczą. Doceniono ich także nominacją do Yacha za teledyski do utworów „Sennik” i „Oczko” oraz nominacją do Camerimage za teledysk do piosenki „Thank God I’m a Woman”, obok takich wykonawców jak Depeche Mode i Coldplay.

 

 

 

Pierwszy singiel z płyty:

MIKROMUSIC – ZOSTAŃ TAK

EMI Music Poland Sp z o.o.