Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Mistrzostwa Polski w Jeździe Agresywnej

15 marca startuje sezon rolkowy w Polsce. Do rywalizacji, we wrocławskim skateparku „Legnicka”, staną amatorzy i profesjonaliści stylu aggressive.

Mistrzostwa Polski w Jeździe Agresywnej wyłonią młode talenty oraz najlepszych riderów w Polsce. Konkurencje rozgrywane będą w grupach, z podziałem na amatorów i profesjonalistów, wg formuły Jam. Ta efektowna formuła, pozwala na bezpośrednią konfrontację kilku zawodników naraz, po czym najlepszy z nich kwalifikuje się do półfinału. W trakcie zawodów wyłoniony zostanie również zwycięzca w kategorii „Best trick”, czyli najciekawszej i najbardziej skomplikowanej ewolucji.

Impreza „Never Winter Jam 2008” jest inicjatywą Stowarzyszenia kulturalno-sportowego „Green”. Miejsce rozgrywania zawodów, skatepark Legnicka, jest najlepszym i największym krytym skateparkiem w Polsce. Odpowiednie zaplecze techniczne pozwala na organizację zawodów na najwyższym poziomie. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Zawody rozpoczną się o godzinie 12:00.

– Od kilku lat chcieliśmy zorganizować imprezę tego formatu, zaprosić europejskie sławy i zaznaczyć pozycję Polski w kalendarzu imprez rolkowych – mówi Paweł Komosa, organizator zawodów. – Coraz krótsze zimy sprawiły, że popularność w Polsce odzyskały rolki, to dla nas motywacja do dalszej pracy. Never Winter Jam, to dopiero początek – podsumowuje.

Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie zawodów www.neverwinterjam.com