Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Młodzi = przedsiębiorczy?” – z fotograficznej perspektywy.

Od 1 do 30 czerwca 2010 r. można zgłaszać prace do ogólnopolskiego konkursu na fotoreportaż „Młodzi = Przedsiębiorczy?” – organizowanego przez dwie jednostki UJ: Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu oraz Wszechnicę UJ. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs jest próbą zebrania wizualnych odpowiedzi na pytanie zadane w tytule. Organizatorom szczególnie zależy na fotografiach, które będą głosem w dyskusji, wyrażą opinię autora na temat postaw przedsiębiorczych (lub ich braku) wśród ludzi młodych, ich biznesowych pomysłów i aktywności. Fotoreportaże mogą odnosić się do konkretnych sytuacji, wydarzeń jak również do opinii oraz przekonań związanych z tym, czy młodzi są przedsiębiorczy i w jaki sposób ta cecha się przejawia.
 
Konkurs jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach projektu „Szkoła Przedsiębiorczości UJ – Innowacje i biznes” realizowanego od 2008 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim. Celem projektu jest kompleksowe wsparcie młodych przedsiębiorców poprzez szkolenia, doradztwo i dotacje finansowe oraz promocja przedsiębiorczości.
Główną nagrodą w konkursie jest 5000 zł. Organizatorzy przewidzieli również dwa wyróżnienia po 1500 zł oraz nagrodę specjalną Akademii Fotografii w Krakowie: Profesjonalny Kurs fotografii cyfrowej. Ponad to najciekawsze prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu zorganizowanego w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
 
 
 
Szczegóły dotyczące konkursu (w tym warunki techniczne fotografii oraz regulamin) można znaleźć na stronie: www.cittru.uj.edu.pl
 

Zachęcamy do udziału!