Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

MOGWAI na Off Festival 2008

Mogwai to ścisła czołówka światowego rocka alternatywnego. Będzie jedną z największych gwiazd sierpniowego Off Festivalu 2008 w Mysłowicach!

To dziś najbardziej znany zespół post-rockowy na świecie. Jego debiut „Young Team” z 1997 roku został obwołany jednym z najważniejszych albumów lat 90. Jedyny koncert w Polsce, promocja nowej płyty, która ukaże się jesienią – to wszystko w Mysłowicach, od 8 do 10 sierpnia na Off Festivalu.
Wiemy już, że na Off Festivalu zagrają także:
The Poise Rite – jeden z zaledwie kilku polskich zespołów, które zagrały na kultowym festiwalu Glastonbury i jedyny, o którym regularnie pisuje brytyjska prasa muzyczna. Właśnie pracuje nad nową płytą. Premierowe piosenki usłyszymy na Off Festivalu.
Karpaty Magiczne i The Band Of Endless Noise – wspólne koncerty tych dwóch zespołów przeszły do legendy polskiej muzyki alternatywnej. Grupy połączyły siły w roku 2002. Zagrały trasę charytatywną na rzecz tybetańskich dzieci i zrealizowały wspólnie dwie płyty. Od tego czasu nie grały razem. To będzie wydarzenie unikalne.
Kawałek Kulki – przed rokiem wydali debiutancki album, o którym recenzenci piszą „po prostu genialne piosenki”. Z połączenia rocka i piosenki poetyckiej powstał nowy, świeży głos na polskiej scenie alternatywnej.
Baaba – supergrupę polskiej alternatywy tworzą: Bartek Weber (Mitch & Mitch), Macio Moretti (Starzy Singers, Mitch & Mitch), Wojtek Mazolewski (Pink Freud, Ludzie) i Tomek Duda (Saksofort). Uznane nazwiska gwarantują niezawodną formę koncertową. Grają mieszankę elektroniki, rocka i muzyki improwizowanej ze sporą dawką humoru. Świeże, bezkompromisowe dźwięki, które pozwalają ponownie uwierzyć w polską muzykę.
Na Off Festivalu 2008, od 8 do 10 sierpnia w Mysłowicach, łącznie pojawi się ponad 50 zespołów, zagrają m.in.: Iron & Wine, Clinic, Of Montreal, British Sea Power, James Chance, Singapore Sling, Caribou, Menomena, Dat Politics, Kammerflimmer Kollektief, Modified Toy Orchestra, Homo Twist, Dick 4 Dick, Leszek Możdżer z projektem Lutosphere, Motion Trio, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Izrael ’83, Muchy, Luc i Rahim, Shofar, Afro Kolektyw, Waglewski Fisz Emade, Polpo Motel, Plazmatikon, Jacaszek i Renton.
Ceny karnetów 2 dniowych (08-09.08):
  • od 09 maja – 19 czerwca: 65 zł
  • od 20 czerwca – 07 sierpnia: 75 zł
  • od 08 sierpnia – 09 sierpnia: 85 zł
Ceny biletów jednodniowych:
  • bilet jednodniowy można kupić tylko w dniach 08,09 sierpnia 2008 na terenie kąpieliska Słupna Park w cenie 45 zł.
  • Bilet na koncert specjalny IRON & WINE w kościele Ewangelickim w Mysłowicach: 30 zł – (bilety dostępne tylko w sieci sprzedaży ticketpro.pl) – liczba biletów ograniczona!