Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Mosty Ekonomiczne – dołącz do nas!

Łączą ludzi, dają im możliwość nowych odkryć i doświadczeń, pozwalają na zawarcie długoletnich i niesamowitych przyjaźni oraz, co najważniejsze, integrują. O czym mowa? Oczywiście o mostach. Mogą być zwodzone, wiszące, podwieszane, kolejowe, czy drogowe. Jednak najlepiej opisane powyżej cechy spełniają niezastąpione, niezapomniane i nietuzinkowe Mosty Ekonomiczne.

Czym są Mosty Ekonomiczne? To jedyny w swoim rodzaju, unikatowy projekt Samorządów Studenckich, polegający na kilkudniowej wymianie studentów z ośmiu najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce na czele ze Szkołą Główną Handlową. Wymiana połączona jest z cyklem interesujących wykładów i seminariów o tematyce ekonomicznej, społecznej i politycznej. Przez cały czas trwania projektu bierze w nim udział około 250 studentów

Już 1 marca rozpoczynają się Warszawskie Mosty Ekonomiczne AD 2012, które potrwają do 4 marca. Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej przygotował dla 90 studentów 4 dni pełne wykładów, warsztatów, spotkań oraz case studies, które zostaną poprowadzone przez wykładowców SGH, zaprzyjaźnione firmy, bądź zaproszone osoby publiczne cieszące się autorytetem na polu ekonomii oraz nauk pokrewnych. Podczas trwania poprzednich edycji Mostów, naszą Alma Mater zaszczycili swoją obecnością min. Leszek Balcerowicz, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Jerzy Hausner, Peter Jungen, Kazimierz Marcinkiewicz, Tadeusz Mosz, Witold Orłowski, Paweł Poncyliusz oraz Leszek Czarnecki, co podnosi jedynie prestiż całego projektu.

W każdą integrację wpisane są jednak także imprezy, których na Mostach na pewno nie zabraknie. 4 marca, kiedy to zakończy się pierwsza część projektu, studenci Szkoły Głównej Handlowej wybiorą się na cztery dni do miast partnerskich, aby bliżej poznać tamtejsze uczelnie, ich system oraz sposób funkcjonowania ( Kraków 4-7 marca, Katowice 7-10 marca, Wrocław 10-13 marca, Poznań 13-16 marca, Szczecin 24-27 kwietnia, Sopot 17-20 maja).

Temat główny Mostów Ekonomicznych 2012 to: „ Warsaw financial city”, w ramach którego organizatorzy zdecydowali się zabrać swoich gości na spotkanie z byłym wiceprezesem zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A., a obecnie prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Ludwikiem Sobolewskim. Tegoroczna edycja Mostów będzie wspierana przez takie firmy jak: Alior Bank czy Pwc oraz Fundację Instytut Ludwiga von Misesa, a także wiele innych znamienitych organizacji. Patronat nad projektem objęli już m. in. Rektor SGH, SF BCC Warszawa i Forum Rozwoju Obywatelskiego.

Wszystkich chętnych do udziału w Mostach Ekonomicznych 2012 zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji , która odbędzie się w dniach 20-22 lutego. Formularz zgłoszeniowy można przesłać do 17 lutego. Więcej informacji znajdziecie na www.mostyekonomiczne.pl oraz na naszym profilu na Facebooku (wpisz w wyszukiwarkę: Mosty Ekonomiczne Warszawa).