Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Mosty Ekonomiczne – wymiana studencka

9 marca rozpocznie się 4. edycja Mostów Ekonomicznych, wymiany studentów pomiędzy największymi ośrodkami akademickimi w kraju.

W wymianie uczestniczyć będzie przeszło 240 studentów z dziesięciu największych ośrodków kształcenia ekonomicznego w Polsce. 10 biorących udział w projekcie uczelni będzie gospodarzami serii wydarzeń naukowych i kulturalnych odbywających się w Warszawie między 9. a 12. oraz w pozostałych miastach między 13 a 16 marca 2008 roku. Studenci tych uczelni wezmą udział w zajęciach dydaktycznych, warsztatach i case-studies. Wysłuchają także wykładów poprowadzonych przez znane osobowości cieszące się autorytetem na polu ekonomii. W tym roku swoją obecnością zaszczycą nas m.in.: Marek Goliszewski, Richard Mbewe oraz Marek Zuber. Wieczorami zaś uczestnicy integrować się będą oddając się klubowemu szaleństwu. Organizatorem Mostów Ekonomicznych jest Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej.
 
Konferencja Polskich Uczelni Ekonomicznych
Merytoryczną kontynuacją Mostów Ekonomicznych będzie trwająca od 1 do 4 kwietnia Konferencja Polskich Uczelni Ekonomicznych, której celem będzie rozpowszechnienie inicjatyw i dzielenie się innowacjami w zakresie funkcjonowania uczelni, organizacji studiów oraz aktywności studenckiej.
 
Partnerzy finansowi: Procter & Gamble Polska, Studenckie Biuro Podróży OIS, Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego
Patronaty medialne: Eurostudent.pl, Rzeczpospolita, Manager Magazine, patronat radiowy: Radio Campus
 
Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.mostyekonomiczne.pl