Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Motorola na Mount Everest

Brytyjczyk, Rod Baber, pobił światowy rekord i nawiązał połączenie telefoniczne z najwyższego szczytu świata – Mount Everest za pomocą najnowszego modelu Motoroli MOTORIZR Z8.

Rozmowa z najwyższego szczytu świata była możliwa dzięki zainstalowaniu stacji bazowej w Chinach, w zasięgu której znajduje się północne zbocze Mount Everest (najtrudniejsza droga wspinaczkowa), oraz dzięki… sprzyjającym warunkom pogodowym. Rob Barber wykonał dwa połączenia, w tym jedno do żony i dwojga dzieci, oraz wysłał SMS-a o treści: „One small text for man, one giant leap for mobilekind”. Kto zna, ten wie.
Rod Barber jest zdobywcą wszystkich europejskich szczytów w najkrótszym czasie. Sukces, jego zdaniem, nie zależy od superformy, ale w 80% od psychiki. – Świadomość, że dzięki telefonowi komórkowemu w każdym momencie możesz porozmawiać z drugim człowiekiem, pomaga zwyciężać psychologiczne bariery – mówi Barber.
 
MOTORIZR Z8 to nowy slider Motoroli, oparty na systemie Symbian o wyprofilowanym, owalnym kształcie. Umożliwia szybki przepływ danych, nawet z prędkością 3,6Mb/s dzięki zastosowaniu technologii HSDPA (High Speed Downlink Packet Access). Zaprojektowany z myślą o obsłudze plików multimedialnych telefon został wyposażony w duży ekran o wysokiej rozdzielczości i rozmiarach 35x50mm QVGA, wyświetlający 16 milionów kolorów, 90MB wewnętrznej pamięci, którą można rozszerzyć nawet do 4GB. MOTORIZR Z8 zapewnia doskonałą jakość wideo z prędkością 30 klatek na sekundę.