Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Możliwości stają się rzeczywistością

Innowacyjność, najnowocześniejsza technologia i najwyższa jakość to znaki rozpoznawcze firmy Corning Cable Systems już od ponad 160 lat. Jeden z największych pracodawców województwa łódzkiego stanowi część amerykańskiego lidera branży telekomunikacyjnej, obecnego w ponad 20 krajach na całym świecie.

Od 2001 roku przedsiębiorstwo dostarcza na polskim rynku kompleksowe rozwiązania dla sieci telekomunikacyjnych. Po pięciu latach dynamicznego rozwoju łódzką fabrykę przeniesiono do większego i nowocześniejszego zakładu w Strykowie, gdzie oprócz kabli światłowodowych produkowane są też elementy zarządzające przewodem aż po gniazdko u końcowego odbiorcy. 

 

Przedsiębiorstwo docenia zdolności swojej kadry. Każdy pracownik ma możliwość rozwoju zawodowego i planowania ścieżki kariery. Firma organizuje szkolenia wewnętrzne, prowadzi program mentoringu, finansuje liczne szkolenia zewnętrzne i dofinansowuje naukę języków obcych.

 

Wojciech Skoczylas, dziś Inżynier R&D, po roku od ukończenia studiów i rozpoczęcia pracy, odbył półroczne szkolenie w zakładzie produkcyjnym w Hickory w Stanach Zjednoczonych. Rozwijał umiejętności techniczne, zarządzając nowymi projektami jako Product Development Engineer.

 

Dlaczego Corning?

Przedsiębiorstwo wychodzi na przeciw oczekiwaniom i potrzebom pracowników. Gwarantuje pracę w międzynarodowym środowisku i w bardzo przyjaznej atmosferze. Poza dodatkową opieką medyczną, dofinansowaniem do posiłków, możliwością korzystania ze świadczeń ZFŚS, dla załogi przygotowano szereg działań prozdrowotnych.


Pracownicy korzystają z kart MultiSport oraz uczestniczą w rozgrywkach siatkówki, piłki nożnej i kolarstwa.


Dbają o stan ciała i ducha podczas „Rajdu z Corningiem” i „Dnia dla zdrowia i bezpieczeństwa”.


Z troski o właściwą postawę załogi biura zostały wyposażone w podnóżki. Program ECOrning promuje wśród pracowników działania proekologiczne. Corning Professional Women’s Forum, organizacja zrzeszająca kobiety z 6 europejskich lokalizacji firmy Corning, wspiera rozwój zawodowy kobiet w firmie.

Corning dla studentów

Corning Cable Systems w roku akademickim 2012/2013, tak jak i w latach ubiegłych, przygotował ciekawą ofertę dla studentów i przyszłych inżynierów.

 

Akademickie Targi Pracy

Firma przedstawiła podczas Akademickich Targów Pracy w Łodzi bogaty program płatnych praktyk i staży. Imprezę 9 kwietnia odwiedziło aż 17 000 osób. Stoisko wystawiennicze cieszyło się bardzo dużą popularnością. Studenci mogli porozmawiać z pracownikami, którzy zaczęli przygodę z firmą Corning właśnie od stażu, poznali też m.in. aktualne oferty pracy i staży oraz szczegóły dotyczące procesu rekrutacji.

Otwarcie sieci FTTH na Politechnice Łódzkiej

W specjalistycznym laboratorium dydaktycznym, które firma Corning otworzyła na Politechnice Łódzkiej, powstała w kwietniu tego roku pierwsza w Polsce lokalna sieć FTTH, włączona w strukturę Uczelnianej Sieci Komputerowej. Najnowocześniejsza technologia usług szerokopasmowych pozwala na jednoczesne oglądanie filmów HD, korzystanie z internetu oraz wykonywanie połączeń telefonicznych.

Dzień Otwarty

Doskonałą okazję, by przekonać się o możliwościach rozwoju, jakie oferuje Corning, stanowił Dzień Otwarty, organizowany w ramach inicjatywy UMŁ „Poznaj łódzkich pracodawców”.


Studenci pod opieką przedstawicieli danych działów, rozwiązywali praktyczne zadania z obszaru jakości, badań i rozwoju, inżynierii oraz planowania, co pozwoliło im lepiej poznać specyfikę pracy firmy. Uczestnicy poznali kluczowe obszary działalności przedsiębiorstwa, przyjrzeli się procesowi produkcji oraz zapoznali się z programami stażowymi.

Bogata oferta płatnych programów stażowych

Firma przygotowała miejsca stażowe dla studentów i absolwentów łódzkich uczelni na okres tegorocznych wakacji. We współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, w ramach programu „Młodzi w Łodzi”, firma oferowała 12 miejsc na płatne staże wakacyjne.

W programie „Possibilities become real” oferty stażowe pojawiają się przez cały rok. Osoby ambitne, o dużym potencjale mają szansę na rozwój. Program otwiera drzwi do świadomego budowania ścieżki kariery.

Poszukiwani są studenci ostatnich lat oraz absolwenci głównie studiów uczelni technicznych (kierunki: mechanika, automatyka, elektronika, optoelektronika, telekomunikacja), z co najmniej komunikatywną znajomością języka angielskiego. Stażyście, zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę na cały lub część etatu, na okres do 12 miesięcy, przysługują benefity, m.in. dofinansowanie posiłków, karty MultiSport.

Prezentacja efektywności rozwiązań logistycznych

11 czerwca podczas IX Konferencji Logistycznej na Politechnice Łódzkiej, Corning Cable Systems, jako Główny Partner wydarzenia, zaprezentował swoje rozwiązania logistyczne. Dyrektor Logistyki, Pan Marek Gagis, przedstawił najnowocześniejsze zasady planowania zasobów w gospodarce magazynowej firmy. Zaprezentowano też ofertę programów stażowych oraz planowany cykl warsztatów dotyczących m. in. wskaźników logistycznych. Warsztaty poprowadzą doświadczeni pracownicy firmy w trakcie programu Akademia Corning Cable Systems.

Akademia Corning Cable Systems na Politechnice Łódzkiej w roku akademickim 2013/2014

Warsztaty dotyczyć będą takich obszarów jak m.in. narzędzia Lean Manufacturing, Six Sigma, model oprogramowania sterowników Siemens, systemy wspomagające produkcję, badania i rozwój produktów, badania materiałów polimerowych, zarządzanie zapotrzebowaniem od SOP do MRP, wskaźniki logistyczne, gospodarka magazynowa – przepływy i planowanie zasobów w przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Harmonogram i szczegóły zapisów dostępne będą wkrótce na www.pracuj.pl/profil-praca-corning.htm oraz na poszczególnych wydziałach uczelni.

W roku 2013/2014 pojawi się też możliwość pisania prac dyplomowych we współpracy z firmą CORNING.

Osoby, które szukają ciekawej pracy w międzynarodowym środowisku, chcą zdobyć doświadczenie w nowoczesnej firmie, pracować w dynamicznym zespole, firma zaprasza do złożenia aplikacji!

 

Szczegóły dotyczące aktualnych ofert znajdują się na stronie internetowej www.corning.com/careers, www.pracuj.pl oraz innych portalach poświęconych pracy.

 

Dział Rekrutacji

tel. (42) 230-12-04