Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

MTV Europe Music Awards 2009

Afromental, Ania Dąbrowska, Doda, Ewa Farna i Jamal walczą o tytuł „Najlepszego Polskiego Wykonawcy”

Ogłoszono polskich artystów, nominowanych do MTV Europe Music Awards 2009. O zwycięstwo w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca” powalczą Afromental, Ania Dąbrowska, Doda, Ewa Farna i Jamal.
 
Artyści, nominowani do tegorocznych nagród MTV EMA reprezentują różne gatunki muzyczne – od popu przez rock, aż po dance hall. Troje z nich zostało nominowanych po raz pierwszy (Afromental, Jamal i Ewa Farna). Natomiast Ania Dąbrowska i Dorota „Doda” Rabczewska otrzymały już wcześniej nominacje. Natomiast Doda triumfowała na ceremonii  MTV EMA w Monachium w 2007 roku.
 
Na polskich kandydatów głosować można na stronie www.mtvema.com do 10 października. Dzień później poznamy lokalnego zwycięzcę, a 12 października „Najlepszy Polski Wykonawca” stanie do walki w kategorii  „Najlepszy Wykonawca Europy”. Zwycięzcę, którego wyłonią głosy widzów, poznamy 5 listopada podczas gali w Berlinie.
 
Tegoroczna konkurencja jest wyjątkowo silna – w poszczególnych regionach nominowani zostali tak znani wykonawcy, jak Florence and the Machine, La Roux, The Saturdays, Esmee Denters,  David Guetta czy Mando Diao.
 
Przypomnijmy, że MTV Europe Music Awards odbędą się 5 listopada w 02 World Arena w Berlinie. Relacja z ceremonii w MTV Polska i na MTVNHD o g. 21:00.