Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Multimedialny kombajn Sony

Koncern Sony przedstawił komputerowy zestaw multimedialny o nazwie VAIO VGX-TP1DT, służący do zarządzania multimediami w domowej sieci Ethernet. Produkt składa się z z trzech części, cyfrowego tunera telewizyjnego, jednostki centralnej oraz bezprzewodowej klawiatury.

Urządzenie firmy Sony zostało wyposażone w procesor Intel Core 2 Duo, taktowany zegarem 1,66 GHz oraz w 1 lub 2 GB pamięci RAM. Dalsza specyfikacja techniczna obejmuje również dysk twardy o pojemności od 160 do 500 Gbi odtwarzacz DVD.

Jak podaje producent, zestaw VAIO VGX-TP1DT jest kompatybilny z systemem operacyjnym Microsoft Vista Home Premium oraz obsługuje cyfrową technologię HDMI i analogową RGB. Z innymi urządzeniami multimedialnymi, transmitując obraz wysokiej rozdzielczości HD, za pomocą sieci Ethernet lub technologii WiFi.

Urządzenie będzie wprowadzone na rynek japoński pod koniec miesiąca w cenie 1661 USD. Producent nie podał jak dotąd informacji, kiedy można się spodziewać pojawiania się zestawu VAIO VGX-TP1DT na pozostałych rynkach.