Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Muzyka do filmu „Różyczka”

Polskie Radio prezentuje album z muzyką Michała Lorenca do filmu Jana Kidawy-Błońskiego „Różyczka”. Film opowiada o niebezpiecznej grze uczuć między cenionym pisarzem, jego młodą żoną oraz jej kochankiem. Akcja filmu rozgrywa się w latach 60 dwudziestego wieku.

Muzyka znakomicie ilustruje klimat tego filmu i skomplikowane relacje między bohaterami. Michał Lorenc Tak mówi o muzyce napisanej do „Różyczki”: (…) Stylistyka mojej ilustracji nawiązuje w pewien sposób do muzyki lat 60., jaką wówczas mogliśmy słyszeć w polskim kinie. Jest jazzowy liryzm artystów, z którymi od lat współpracuję. Ich gra i umiejętności są niezrównane. Jest nostalgia tematu żydowskiego i pozytywka Różyczki i grającej z własnym życiem (…)
 
Michał Lorenc to jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Jest autorem muzyki do ponad 170 filmów, seriali, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Współpracował z najlepszymi reżyserami z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii, USA. Nagrywał muzykę z najlepszymi polskimi orkiestrami.
 
Wykonawcy:
– Henryk Miśkiewicz – klarnet, basklarnet, saksofon,
– Sebastian Frankiewicz – perkusja jazzowa,
– Marcin Pospieszalski – kontrabas jazzowy,
– Robert Siwak – instrumenty perkusyjne,
– Jan Smoczyński – fortepian,
– Bogdan Kupisiewicz – gitara,
– Anna Sikorzak-Olek – hatfa,
– Tomasz Kiniorski – flety,

– Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz – czelesta.