Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Muzyka na listopad

Nowy album Ewy Farnej, płyta Janusza Radka, która udowadnia, że jego talent muzyczny nie ma właściwie granic i Czerwone Gitary w symfonicznym opracowaniu. Po te płyty warto sięgnąć w listopadzie.

Ewa Farna lubi zaskakiwać swoich fanów. Tym razem przygotowała wraz z zespołem 9 swoich przebojów w  akustyczno-jazzujących aranżacjach. Jest to rewelacyjna propozycja na długie, zimowe wieczory i nie tylko.

„Osobiście jestem zachwycona tym projektem, myślę, ze może to być niemałe zaskoczenie dla ludzi, którzy na co dzień nie słuchają mojego repertuaru. Ale jeśli są fanami muzyki, to myślę, ze może im się spodobać, bo właśnie wokół niej tak naprawdę będzie się wszystko kręcić. To będzie INNA Ewa” – mówi wokalistka.

Druga płyta zawiera 3 nowe kompozycje, które są zapowiedzią premierowego albumu Artystki oraz duet z Tomkiem Lubertem.

Spis utworów:


CD 1

(akustyczne wersje utworów)
1.       TAJNA MISJA
2.       CICHO
3.       ŚMIEJ SIĘ
4.       LALALAJ
5.       EWAKUACJA
6.       PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH
7.       NIE PRZEGAP
8.       BEZ ŁEZ
9.       ZNAK

 CD 2

1.       TU
2.       NIEKONIECZNIE
3.       NA OSTRZU
4.       W SILNYCH RAMIONACH (duet z Lubertem)

Więcej informacji na stronie www.universalmusic.pl

 

Swoją nową płytą „Popołudniowe Przejażdżki” Janusz Radek udowadnia, że jego talent muzyczny nie ma właściwie granic. Oprócz tego, że jest świetnym wokalistą pokazuje, że potrafi także pisać piękne piosenki.

Przez lata przyzwyczaił nas do wielkiego repertuaru i teatralnych interpretacji, tym razem jednak zaprasza nas do zupełnie innego świata.

W nieco zwolnionym tempie, zrelaksowani i leniwi pozwalamy sobie na powierzchowne obserwacje otoczenia. Uśmiechnięci, pozdrawiamy spotkanych ludzi i porozumiewamy się z nimi detalami naszego wspólnego smaku. Te chwile rozpoznawania się nawzajem trwają nie więcej niż przemijanie sytuacji, w której się znajdujemy. Wszystko jest nienachalne i zwyczajne, wychwytujemy tylko te obrazy, które nie budzą niepokojów. Jedziemy odkrytym autem przez miasto i trwamy w błogostanie, prawie nieśmiertelni i na wpół zbawieni.

Miesiące rozmów i pracy Janusza z producentem płyty Leszkiem Biolikiem doprowadziły do takiego kształtu tego albumu. Rozmawiali o stylu, który nie jest związany tylko z czasem lub określoną lajfstailową grupą odbiorców, ale jakością brzmienia, melodyką i kompozycją. Mówili o charakterze w muzyce, który często jest ukryty w detalach nadających lekkości tym utworom.
Materiał po mistrzowsku zmiksowany i zmasterowany  przez Marcina Gajko pozwolił znaleźć odpowiednią warstwę plastyczną dającą spójność całej płycie.

Nagrań dokonali wspaniali muzycy dobrani przez Leszka Biolika, który zagrał partie gitary basowej: Andrzej Rajski na perkusji, Bartek Kapłoński na gitarach i Michał Marecki na klawiszach.
Gościnnie wystąpili Maciek Gładysz na gitarze i wyśmienity puzonista Michał Tomaszczyk.

Lista utworów:
1.    Popołudniowe przejażdżki
2.    Czucie
3.    Czwartek na zawsze
4.    Spróbuj jeszcze raz od nowa
5.    Chciałbym cę jeszcze raz
6.    Pociąg do
7.    Gdybyś była
8.    Manekin start
9.    Na drodze leżę
10.    Zostawcie chwile
11.    No to już

Więcej informacji na stronie www.universalmusic.pl


„Czerwone Gitary Symfonicznie”. To z pewnością bezprecedensowe wydarzenie 2015 roku. Po raz pierwszy w swojej karierze zespół Czerwone Gitary zaprezentuje największe hity w symfonicznym opracowaniu.

Tego poważnego zadania podjął się aranżer i dyrygent Orkiestry Symfoników Gdańskich, Andrzej Szczypiorski, który ma już na swoim koncie opracowania piosenek zespołu Coma i Lady Pank.
Okazją do tak poważnych wyzwań artystycznych jest 50-lecie zespołu a co za tym idzie, pamięć o jego twórcy Krzysztofie Klenczonie. Dlatego też Czerwone Gitary oddają hołd swojemu przyjacielowi i założycielowi grupy.

Na płycie znajdą się m.in. takie hity, jak: Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Biały krzyż, Wróćmy na jeziora, Matura, Kwiaty we włosach, 10 w skali Beauforta i wiele innych.

Utwory na płycie:

1. Latawce z moich stron
2. Kwiaty we włosach
3. Jesień idzie przez park
4. Rok z kapryśną dziewczyną
5. Wróćmy nad jeziora
6. Biały Krzyż
7. Historia jednej znajomości
8. Lecz tylko na chwilę
9. Senny szept
10. Powiedz stary gdzieś ty był
11. Licz do stu
12. 10 w skali Beauforta
13. Matura
14. Nikt na świecie nie wie

Więcej informacji na stronie www.universalmusic.pl