Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Myslovitz. Życie to surfing", Leszek Gnoiński

Pierwsza biografia jednego z najlepszych polskich zespołów rockowych.

Książka liczy 288 stron i zawiera ponad 350 unikatowych zdjęć, a wstęp do niej napisał Muniek Staszczyk.
Autor szczegółowo opisuje losy grupy od chwili jej romantycznych początków, po spektakularny sukces okupiony konfliktem wewnątrz zespołu.
W książce znalazły się wypowiedzi prawie 50. osób związanych z grupą Myslovitz, oprócz najbliższych współpracowników są to m.in.
Andrzej Smolik, Leszek Możdżer, Ryszard Horowitz, Jerzy Stuhr i Janusz Kamiński.
Książka, która ukazała się nakładem debiutującego na rynku Wydawnictwa 3kafki, została w całości autoryzowana przez zespół.

POWIEDZIELI  O KSIĄŻCE:

Leszek Gnoiński:
„Myslovitz. Życie to surfing” to opowieść o pięciu facetach o silnych osobowościach. Opowieść o przyjaźniach i sporach, wzlotach i upadkach. To także historia polskiej branży muzycznej ostatnich kilkunastu lat, której Myslovitz jest jedną z najciekawszych części. Trafiłem na niezwykle ciekawy moment w historii grupy, bo gdy wiosną 2004 r. zaczynałem zbierać materiały, zespół zaczynał karierę zagraniczną.
Podczas pisania książki ich kariera w Europie załamała się, a w grupie doszło do konfliktu.
Mam nadzieję, że trafnie udało mi się przedstawić odczucia muzyków nie tylko podczas tych trudnych chwil, ale w trakcie całej ich kariery.

Muniek Staszczyk, T.Love:
Myslo na polskiej scenie są już instytucją i myślę, że mają ogromny wpływ na współczesną generację zespołów gitarowych, są dla nich wzorem.

Piotr Stelmach, radiowa Trójka:
Zawsze miałem wrażenie, że Myslovitz to zespół kompletny. Trudno bowiem mówić o jakimkolwiek kroku artystycznym tych pięciu wspaniałych facetów w kategorii wpadki czy porażki. 17 lat wspólnego grania i mnóstwo doświadczeń. Ich jako muzyków i nas jako odbiorców.
Super, że ktoś to wreszcie opisał i włożył w okładki. Jeszcze lepiej, że ta historia nie jest zamknięta!