Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Na karierę działamy jak magnes!

Studiujesz, rozwijasz się, bierzesz udział w praktycznych kursach, uczysz się języków, podróżujesz… Wszystko to z myślą o przyszłości. Niech Twoja kariera rozkwitnie z Absolvent Talent Days!

„Zgodnie z prognozą PwC do 2025 r. na polskim rynku pracy będzie brakować co najmniej 1,5 mln pracowników. Dla pracodawców walka o talenty stanowi obecnie największe wyzwanie. Punktem wyjścia dla firm w celu ich pozyskania i utrzymania jest zrozumienie potrzeb młodych osób, dla których ciągły rozwój oraz praca zgodna z ich wartościami znajdują się w centrum uwagi. W tym procesie istotną rolę odgrywa także współpraca biznesu z zewnętrznymi instytucjami” ‒ komentował Krzysztof Szułdrzyński, lider projektu People Agenda w PwC Polska. Dla Was to dobra informacja! Coraz więcej pracodawców zaczyna stosować rozwiązania z zakresu tzw. employer brandingu, aby przyciągnąć młodych profesjonalistów na swoje programy płatnych praktyk czy stanowiska juniorskie. Firmy częściej niż kiedykolwiek decydują się na welcome packi, w których prędzej znajdziecie dziś bluzę od Prosto niż standardowe krówki, wyjazdy integracyjne, oraz karty lunchowe i sportowe, aby zyskać lojalność pracowników. Niektórzy idą o krok dalej i uczestniczą w targach pracy, podczas których próbują wyłowić najlepszych z morza kandydatów. Dlatego jeśli w pracy liczy się dla Was możliwość rozwoju, benefity w postaci czegoś mniej oczywistego niż terminowa wypłata, a przede wszystkim inwestycja w przyszłość, nie powinno Was zabraknąć podczas wiosennej, XIII edycji największych w Polsce targów pracy i praktyk, Absolvent Talent Days!

Przyjdź na targi, daj się odkryć pracodawcom!

Odbywające się w 7 polskich miastach targi (Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice, Trójmiasto i Łódź) to jeden z najskuteczniejszych sposobów na znalezienie wymarzonej pracy, przyszłościowego stażu czy wybranie, czym w ogóle chcielibyśmy się kiedyś zajmować. Wystarczy wejść na stronę talentdays.pl i pobrać bezpłatny bilet. Czy nasze predyspozycje się tu sprawdzą? Korpo czy przebojowy startup? Założenie własnej działalności, freelance, a może praca połączona z podróżami? Możliwości jest mnóstwo! Najpierw trzeba jednak dać się odkryć pracodawcom. Weź sprawy w swoje ręce! Eksperci firm takich jak Deloitte, PwC czy Google chcą osobiście trafić do młodych talentów. Wykazując proaktywne podejście, sam najlepiej dowiesz się od nich, czemu dress code w dużej firmie może być luźniejszy niż myślisz, a nawet na poważnym stanowisku nadal można być sobą. Kto wie, może to właśnie u nas odkryjesz, w jakiej niszy odnajdziesz się najlepiej!

Nie daj się wyprzedzić innym

Konsultacje zawsze w cenie, ale jak konkretnie pomoże mi to znaleźć pracę? Tym, co stanowczo wyróżnia ofertę targów Absolventa na tle innych, jest usługa MatchMaking, czyli dopasowywania ofert pracy do danego kandydata. Na czym to polega? Każdy uczestnik targów, aby pobrać bezpłatny bilet na wydarzenie, musi najpierw zarejestrować się na stronie talentdays.pl, a następnie wypełnić swój elektroniczny profil. Im rzetelniej to zrobi, tym lepiej organizatorzy targów będą mogli dopasować jego wykształcenie i dotychczasowe doświadczenie zawodowe do wymagań potencjalnych pracodawców, poszukujących nowych twarzy do zespołu. Choć każdy uczestnik aplikuje na dowolną liczbę ofert przy pomocy elektronicznej opaski e-CV (papierowe CV zostaw w domu!), to dodatkowo pierwsze, wstępne rozmowy w ramach MatchMaking odbywają się już podczas targów, co daje uczestnikom niemałą przewagę nad ich rówieśnikami, dopiero przedzierającym się przez setki ogłoszeń na portalach i masowo wysyłającym CV. A jak już jesteśmy przy dokumentach aplikacyjnych…

Niech Twoja kariera rozkwitnie z nami na wiosnę

Absolvent Talent Days to nie tylko okazja do networkingu z potencjalnymi pracodawcami i innymi młodymi profesjonalistami, ale również możliwość konsultacji swojego CV z ekspertami branży HR, a także wzięcia udziału w licznych warsztatach. Nawet jeśli jesteś dopiero w trakcie studiów, Twoja obecność podczas targów ma sens! Rekruterzy często narzekają na zmarnowany czas, poświęcony na przeglądanie dziesiątek CV z błędami. Z myślą o zmianie tej sytuacji, organizatorzy targów oferują możliwość konsultacji dokumentów w CV-pointach, a także nieodpłatnego wykonania sobie profesjonalnej fotografii do CV w strefie Deloitte. A kiedy już dowiecie się, gdzie chcielibyście rozpocząć lub dalej rozwijać swoją karierę, a także sprawdzicie efektywność swojej aplikacji, możecie postawić na to, czego czołowi przedstawiciele branży HR będą szukać coraz intensywniej ‒ opiekę nad swoim talentem. Tak, tak ‒ Excela też Cię nauczymy. Im wcześniej, tym lepiej!

Wejdź na https://www.absolvent.pl/talentdays, wybierz wydarzenie i pobierz bezpłatny bilet!