Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Na Politechnice Wrocławskiej będzie się działo

Początek marca to okres ciekawych wydarzeń na Politechnice Wrocławskiej.

Już jutro, tj. 9 marca (wtorek) w Zintegrowanym Centrum Studenckim (bud. C-13, wyb. Wyspiańskiego 23-25) rozpocznie się XIII edycja Akademickich Targów Pracy. Patronat honorowy nad imprezą objął rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusz Więckowski. Poprzednią edycję targów odwiedziło ok. 5 tys. studentów i absolwentów, którzy mieli możliwość zapoznania się z ofertami ponad 30 pracodawców. Więcej informacji na temat 13. odsłony ATP można znaleźć na stronie www.atp.manus.pl.
 
Od 9 do 11 marca (wtorek-czwartek) w bud. D-20 Politechniki Wrocławskiej (ul. Janiszewskiego 8) potrwa II edycja projektu „Informatyka w Biznesie”, organizowanego przez Samorząd Studencki Wydziału Informatyki i Zarządzania oraz Stowarzyszenie Studenckie Wigor. przedstawiciele renomowanych firm informatycznych przeprowadzą szkolenia i warsztaty adresowane do studentów wszystkich wrocławskich uczelni. Szczegółowe informacje i plan spotkań na stronie http://www.ib.wiggor.pl/.
 
10 i 12 marca (środa/piątek) przedstawiciele Koła Naukowego Studentów Biotechnologii Bio-Top Politechniki Wrocławskiej zaprezentują ciekawostki biotechnologiczne. W środę od godz. 10:00 na parterze bud. C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25) studenci PWr pokażą praktyczną stronę biotechnologii. W ramach pokazów będzie można zobaczyć m.in. hodowle wielu mikroorganizmów. Chętni będą mogli skosztować żywności biotechnologicznej (od jogurtów i serów po warzywa spod znaku GMO) i obejrzeć jak izoluje się DNA z banana, cebuli lub pomidora. Warsztaty będą połączone z Dniami Aktywności Studenckiej. W piątek od godz. 11:00 w sali 2.17 bud. C-13 zaplanowano sesję wykładową obejmującą pokaz filmu, wystawę plakatów tematycznych oraz prezentację przygotowaną przez KNSB „Bio-Top”. W przerwach między wykładami zostaną przeprowadzone proste konkursy, w których poza sprawdzeniem świeżo uzyskanej wiedzy, będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody.
 
Przypominamy również, że 9 marca br. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (ul. Janiszewskiego 8, bud. D-20) zaprezentuje się Cisco – światowy lider technologii sieciowych, a w dniach 9-10 marca w Hali IASE (obok Hali Stulecia) publiczne i niepubliczne szkoły wyższe wspólnie zaprezentują swoją ofertę podczas Targów Edukacyjnych „Wrocławski Indeks”.