Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Na rynku ukazała się debiutancka płyta Przemysława Witka – Décadence.

Na płycie, wydanej przez Polskie Radio i Ponte Art Production, nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia, znalazły się utwory Siergieja Rachmaninowa i Karola Szymanowskiego w wykonaniu Przemysława Witka.

Płyta jest nagrodą za I miejsce w Europejskim Konkursie Halina Czerny-Stefańska In Memoriam. Décadence to debiutancka płyta Przemysława Witka, utalentowanego pianisty pochodzącego z Wałbrzycha. Kariera młodego pianisty rozwija się dynamicznie: jego ostatnie koncerty to występy z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, m.in. 10 grudnia 2010 w berlińskim Universität der Künste oraz recitale w Warszawie i w Brukseli.

 

Kompozycje zamieszczone na płycie i opatrzone wspólnym tytułem Décadence (fr. schyłek) powstawały na przełomie XIX i XX wieku „Décadence” to, jak mówi artysta „wehikuł czasu, dzięki któremu można przenieść się do epoki, w której czas płynął wolniej, a ludzie umieli prawdziwie przeżywać sztukę i dogłębnie poznawać otaczający ich świat”.

 

Przemysław Witek – laureat, stypendysta solista koncertów symfonicznych w Polsce, Niemcech i na Ukrainie. Występował z recitalami w wielu miastach Polski oraz za granicą: w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, na Ukrainie oraz w Rosji.