Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nagrody za najlepsze podręczniki akademickie

Wydawnictwa: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opublikowały w minionym roku najlepsze podręczniki akademickie.

Konkurs na najlepsze podręczniki, organizowany przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych, rozstrzygnięto w czwartek podczas 13. Targów Książki w Krakowie.
W tym roku do konkursu zgłoszono 21 książek. Nagradzani są wydawcy, a nie autorzy książek. Jury ocenia poziom edytorski podręczników i ich przydatność dla studentów.

Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych nagrodziło Uczelniane Wydawnictwa Naukowo-Dydaktyczne AGH za „Inżynierię biomedyczną” pod redakcją Ryszarda Tadeusiewicza. Po raz pierwszy zdobywca tej nagrody otrzymał ufundowaną przez sponsorów statuetkę Gaudeamus.

Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymało Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (puchar) za publikację „Ochrona przyrody” Jerzego Wiśniewskiego i Dariusza J. Gwiazdowicza.

Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej zdobyło nagrodę Targów w Krakowie (stoisko na przyszłorocznych targach) za książkę „Technologia chemiczna” Aleksandra Ciszewskiego.

Przewodniczący jury Piotr Dobrołęcki podkreślił, że jurorzy nie mieli w tym roku dylematów przy wyborze najlepszych podręczników akademickich. Dodał, że obecnie 40 proc. publikowanych w Polsce tytułów ukazuje się w wydawnictwach naukowych i akademickich, a konkurs rozstrzygany w Krakowie (podobnie jak dwa inne, w których nagrody są wręczane podczas Dni Książki Naukowej w Poznaniu) bardzo dużo znaczy dla integracji środowiska.
 
 
 
Źródło: onet.pl