Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Najdroższe czesne w Krakowie dla przyszłych lekarzy

Od października wzrośnie czesne za niektóre kierunki studiów w krakowskich uczelniach. Podwyżki wyniosą od 50 do nawet 600 zł i obejmą studia zaoczne oraz wieczorowe – informuje "Dziennik Polski". Najwięcej zapłacą studenci kierunków lekarsko-dentystycznych. na Uniwersytecie Jagiellońskim.

– W Politechnice Krakowskiej droższy będzie np. kierunek fizyka techniczna, na którym semestralna opłata wzrośnie z 1500 zł do 1750 zł, a także technologia chemiczna, gdzie zamiast 1700 zł trzeba będzie zapłacić 1900 zł za semestr. Najwięcej będą musieli zapłacić przyszli studenci architektury i urbanistyki – 4300 zł za semestr.
Na niektórych wydziałach Uniwersytetu Jagiellońskiego również zaplanowano podwyżki. Za rok nauki na prawie studenci zapłacą 5 tys. zł, czyli o 600 zł więcej niż w tym roku akademickim. Maturzyści, którzy wybiorą kierunek lekarski, będą musieli zapłacić 9 tys. zł za semestr. Na IV, V i VI roku studiów opłata zostanie obniżona do 7 tys. zł. Nadal najdroższe na UJ pozostają studia lekarsko-dentystyczne – 10 tys. zł za semestr przez pierwsze trzy lata nauki i 8 tys. zł na IV, V i VI roku studiów.
 
 
PAP/Dziennik Polski