Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Najlepsza inwestycja? Inwestycja w siebie!

Podobno nie ma lepszej inwestycji niż ta w siebie i podobno nic tak nie kształci, jak podróże. Czy da się połączyć te dwie rzeczy? Da! Wybierając się na kurs językowy za granicę.

Rozwój osobisty powinien zajmować jedno z najwyższych miejsc w hierarchii naszych priorytetów. Dlaczego? Ponieważ każda inwestycja w siebie z zakresu rozwoju osobistego prędzej czy później zwraca się z nawiązką. Inwestowanie w siebie zwiększa poczucie własnej wartości, przede wszystkim jednak zwiększa nasz potencjał jako przyszłych pracowników.

Angielski w cenie

Inwestycją w siebie, którą szczególnie warto rozważyć, jest nauka języków obcych. Z raportu „Młodość czy doświadczenie? Kapitał ludzki w Polsce” przygotowanego przez Bilans Kapitału Ludzkiego wynika, że znajomość języków jest drugim pod względem ważności wymaganiem stawianym kandydatom. Na pierwszym miejscu jest wykształcenie. Badania preferencji pracodawców pokazują, że nadal najbardziej poszukiwanym językiem obcym jest język angielski. Pracodawcy przekonują, że spośród kilku kandydatów o mniej więcej równym poziomie kwalifikacji w wyścigu o pracę zwycięży ten, który włada językiem obcym. Jak twierdzą, w połączeniu z innymi kwalifikacjami znajomość języków obcych daje ogromne możliwości.

Podwójna inwestycja

Jeszcze większe możliwości daje nauka języków za granicą. Stara mądrość mówi, że podróże kształcą. Nauka języka obcego za granicą, jest więc podwójną inwestycją. Oprócz tego, że pozwala zdobyć lingwistyczne umiejętności, to niesie ze sobą mnóstwo korzyści, wynikających z przebywania w nowym miejscu. Pozwala poznać nowy kraj, jego kulturę, kuchnię, poszerza horyzonty i grono znajomych. Przy wyborze miejsca do nauki języka obcego warto więc z jednej strony kierować się renomą szkoły, z drugiej tym, co do zaoferowania poza nauką ma kraj, do którego się wybieramy. Tajniki języka angielskiego, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wakacji, warto zgłębiać na przykład na Malcie. Przez 164 lata Malta była częścią imperium brytyjskiego, dlatego też język angielski ma tutaj trwałe dziedzictwo, co więcej jest językiem urzędowym. W żadnym innym miejscu, w którym włada się językiem angielskim, nie znajdzie się tak pięknych widoków, tak dobrej kuchni i nigdzie indziej nie można liczyć na tak piękną pogodę.

Potwierdzona jakość

W swojej ofercie kursy na tej niezwykle urokliwej wyspie Malcie ma Szkoła Języka Angielskiego Maltalingua (http://www.maltalingua.pl/szkola-jezykowa/) . Jest jedną z niewielu szkół językowych na wyspie, które znajdują się w brytyjskim posiadaniu. Została też wyróżniona prestiżowym certyfikatem doskonałości edukacji języka angielskiego EAQUALS, co potwierdza jakość jej oferty. Maltalingua oferuje programy języka angielskiego dla dorosłych: standardowe, intensywne, biznesowe, przygotowujące do egzaminu IELTS, lekcje indywidualne oraz obozy językowe dla młodzieży. Kursy są prowadzone przez cały rok, w małych grupach i są odpowiednie dla osób w każdym wieku. Szkoła stosuje najnowocześniejsze techniki nauki, oferuje materiały dydaktyczne i profesjonalną kadrę. Dba też o relaks uczestników. Mają oni możliwość korzystania z prywatnego basenu usytuowanego na dachu budynku, mogą też korzystać ze zróżnicowanego pakietu zajęć pozalekcyjnych.

Połącz przyjemne z pożytecznym

Swój program Maltalingua kieruje także do całych rodzin na wakacje. Obóz językowy może być, więc świetnym sposobem na spędzenie urlopu. Zarówno dzieci, jak i dorośli realizują swój własny, dostosowany do wieku i potrzeb program, a po zajęciach mogą wspólnie korzystać z pięknej pogody i atrakcji, jakie przygotowała Malta. A tych nie brakuje. Długie, ciepłe wieczory, sprzyjają korzystaniu z restauracji, kawiarni i barów, oferujących ekscytujące życie nocne. Serca uczestników kursów językowych podbije śródziemnomorska kuchnia oraz przepiękne widoki. Aktywni będą mogli zakosztować wodnych atrakcji: nurkowania, rejsów, odbyć wycieczki rowerowe czy piesze, które pomogą odkryć tę przepiękną wyspę. I zabrać do domu wspomnienia, a przede wszystkim, konkretne umiejętności, które prędzej czy później zaprocentują.