Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Najlepsze kabarety do zobaczenia w Krakowie

Fundacja Kultury im. Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza na charytatywny kabareton, który odbędzie się 2 grudnia w krakowskiej Hali Wisły.

W programie Kabaretonu wystąpią najlepsze polskie kabarety, czyli Grzegorz Halama Oklasky, Paranienormalni i Neo-nówka.

Grzegorz Halama:

Kabaret powstał na warsztatach kabaretowych festiwalu PAKA w 1994 roku. W pełni autorskie teksty wypełniły pierwszy program. Popularność zyskał dzięki oryginalnej roli Śpiewającej Bakterii, a następnie jego parodii piosenek hip –hopowych pt. „Ja wiedziałem, że tak będzie”.  Najbardziej charakterystyczne i popularne stały się parodie: „Arnold”, „Zakazany robot” i „Dziwny jest ten flak” – parodia Czesława Niemena – song o kaszance. Styl Kabaretu nawiązuje do amerykańskiej tradycji komików stand-up comedy. Grzegorz Halama utrzymuje żywy kontakt z publicznością, rozmawiając z nią, a nawet czasami karcąc „niegrzecznych”, dzięki czemu spektakl zawsze jest żywy. Piosenki, monologi, skecze i formy bliżej nie określone będące wszystkim po trochu – oto czego można spodziewać się na jego koncertach. Dzisiaj występuje pod szyldem „Grzegorz Halama Oklasky”.

 
Neo-Nówka:

Kabaret Neo-Nówka, powstał we Wrocławiu w 2000 roku. Od tego czasu stworzył kilka programów, wystąpił na wszystkich znaczących festiwalach kabaretowych, zdobywając wiele cennych nagród. Kabaret Neo-Nówka można również zobaczyć w kabaretonach realizowanych przez TVP. Tematyka Neo-Nówki jest szeroka od wszechogarniającego absurdu do spraw społecznych, czy politycznych. Jednym słowem „nie unikają trudnych tematów”.  Największą popularność kabaretowi przyniosły skecze z udziałem „moherowych beretów”- trzech sympatycznych starszych pań…największych fanek jednej z rozgłośni radiowych.

 
Paranienormalni:

Kabaret powstał w 2004 roku w Jeleniej Górze, z woli niebios i determinacji założyciela – Igora. Paranienormalni są z Jeleniej Góry, chociaż w dwóch-trzecich mieszkają w Warszawie. Powstali pod koniec roku 2004, a parę miesięcy później mieli już pierwszy program, z którym przyjechali  na Pakę 2005. Od razu zaszli daleko, bo do wieczoru ostatniej szansy. Później były już same sukcesy. Mówią o sobie, że są popowi. W swoich programach używają dużo muzyki – nie tylko z podkładów, ale także wykonywanej na żywo przez Igora. Sporo inspiracji czerpią ze środowiska nastolatek, jak na przykład słynna „Blondynka” – jeden z najczęściej oglądanych numerów w internecie.

 

Artyści kabaretowi, którzy wystąpią na Kabaretonie są nie tylko mistrzami w swoim fachu, ale mają także dobre serca, bowiem cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc dla uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży.