Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Najlepszy księgowy wśród studentów

Robert Dyczkowski zwycięzcą studenckiej edycji Konkursu Księgowy Roku 2006. Konkurs Księgowy Roku to prestiżowa impreza promującą profesjonalizm i nowoczesność osób zawodowo związanych z rachunkowością i finansami. Celem Konkursu jest budowanie wizerunku polskich księgowych jako liczących się partnerów w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz integracja środowiska.

Konkursowi głównemu VIII edycji Księgowego Roku po raz pierwszy towarzyszyła specjalna runda eliminacyjna przeznaczona wyłącznie dla studentów. W ten sposób organizatorzy konkursu pragnęli zainspirować przyszłych przedstawicieli środowiska rachunkowości i finansów do nieustannego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych, a także stworzyć płaszczyznę integracji środowiska studenckiego i zawodowego.

Do finału studenckiej edycji konkursu zakwalifikowali się:

  1.  Robert Dyczkowski, Uniwersytet Warszawski
  2.  Magdalena Kantorosińska, Akademia Rolnicza Trzcianka
  3.  Marcin Marek, Akademia Ekonomiczna w Krakowie
  4.  Wiktor Pyziołek, Akademia Rolnicza w Szczecinie
  5.  Urszula Wartacz, Katolicki Uniwersytet Lubelski

Pięcioro najlepszych studentów wzięło udział w Sesji Finałowej, która odbyła w niepowtarzalnej atmosferze zamku w Książu. Warto zaznaczyć, że młodzi specjaliści rachunkowości stanęli przed nie lada wyzwaniem – rozwiązywali dokładnie te same zadania, co uczestnicy konkursu głównego.

Najlepszy wynik uzyskał Robert Dyczkowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Robert Dyczkowski to 21-letni student Uniwersytetu Warszawskiego. Studiuje równolegle: informatykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz ekonomię na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Zwycięstwo w studenckiej edycji Konkursu Księgowy Roku 2006 to nie pierwsze laury, jakie zdobył – Robert ma na swoim koncie wiele sukcesów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Przed kilku laty, jeszcze w liceum, zdobył tytuł Mistrza Polski młodzieży szkolnej w brydżu sportowym.

O konkursie Księgowy Roku Robert dowiedział się od mamy – księgowej, która kilkakrotnie brała w nim udział. To ona powiedziała mu, że w tym roku, po raz pierwszy, organizowana jest specjalna edycja Księgowego Roku przeznaczona dla studentów kierunków ekonomicznych. Decyzja o starcie zapadła bardzo szybko – Robert Dyczkowski twierdzi, że po prostu lubi rywalizację i dlatego bierze udział we wszystkich konkursach, których tematyka go interesuje.

Głównymi elementami przygotowań do startu były: rozwiązanie testu egzaminacyjnego na doradcę podatkowego, zapoznanie się z treścią ustawy o rachunkowości oraz podręcznika poświęconego rachunkowości zarządczej. Ponadto zwycięzca studenckiej edycji Księgowego Roku na bieżąco stara się śledzić publikowane w prasie i internecie artykuły związane z rachunkowością i podatkami.

Robert przyznaje, że zadania, jakie jurorzy przygotowywali dla uczestników studenckiej edycji konkursu były trudne. Tym bardziej, że studenci odpowiadali na te same pytania, co uczestnicy otwartej edycji konkursu dysponujący daleko większą wiedzą i doświadczeniem.