Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Największa biblioteka internetowa IBUK.pl

Od 1 października br. komplety książek akademickich w formie elektronicznej, niezbędnych do zaliczenia najpopularniejszych kierunków studiów są dostępne na www.ibuk.pl do wypożyczenia na miesiąc. Zupełnie online.

Sprawdź na www.ibuk.pl do wypożyczenia na miesiąc. Zupełnie online.
Dla tych, którym szkoda czasu na żmudne godziny w uczelnianej czytelni IBUK.pl  największa biblioteka naukowa online wprowadza wirtualną czytelnię. Nowością wprowadzoną w październiku 2013 r jest możliwość wykupienia miesięcznego dostępu do 5 pozycji w cenie 19,90 zł.
 
Wypożyczone książki online można czytać na tablecie, smartfonie lub komputerze stacjonarnym w specjalnie stworzonej aplikacji, która ułatwia naukę. Umożliwia ona m.in. robienie zaznaczeń w treści publikacji, kopiowanie fragmentów wraz z poprawną bibliografią czy drukowanie wybranych stron. Komfort korzystania z IBUKa potwierdza otrzymany w 2013 roku tytuł finalisty konkursu Instytutu Wzornictwa Dobry Wzór 2013.

Jak twierdzi Natalia Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Wydawnictwa Naukowego PWN, „IBUK to wyjątkowy projekt, w którego ideę wpisana jest innowacyjność i otwarcie na potrzeby internauty. Miesiąc czytania to idealna opcja zarówno dla studentów jak i wykładowców, ale i zapracowany profesjonalista może być nią zainteresowany”.

IBUK.pl to największa w Polsce platforma umożliwiająca czasowy dostęp do treści książek online. IBUK wykorzystuje technologię chmury. Książki wypożyczane z wirtualnej biblioteki dostępne są poprzez autorskie oprogramowanie myIBUK.
Najważniejszą cechą aplikacji webowej myIBUK jest możliwość korzystania z niej na kilku urządzeniach: komputerze tablecie lub smartfonie, Czytnik myIBUK wyróżniają unikalne funkcje ułatwiające pracę z książką elektroniczną takie jak: wyszukiwanie fraz w tekście, cytowanie fragmentów, tworzenie przypisów i bibliografii oraz dodawanie własnych materiałów przydatne w pracy dydaktycznej i badawczej.
Katalog IBUKa to 40 000 pozycji, z czego do wypożyczenia dostępnych jest już 5000 tytułów. Dostęp do zasobów jest online 24h na dobę, Wystarczy tylko login i hasło. Do platformy IBUK dołączyło ponad 40 wydawców w tym wiele oficyn akademickich, dzięki temu katalog daje dostęp do trudnodostępnych i niszowych pozycji akademickich.