Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nakręcą Warszawę Chopina

Rusza konkurs na film promujący stolicę

„Odwiedź Chopina w Warszawie” to temat najnowszego konkursu filmowego, który ogłosiło Miasto Stołeczne Warszawa. Na portalu MillionYou.com organizatorzy czekają na filmy zachęcające obcokrajowców do odwiedzenia stolicy w Roku Chopinowskim 2010.  

„Zależy nam, by filmowcy pokazali stolicę jako miasto Fryderyka Chopina. W Warszawie kompozytor spędził dzieciństwo i młodość. Jest tu wiele miejsc z nim związanych. W Kościele sióstr Wizytek grywał na organach, w Pałacu Radziwiłłowskim koncertował, a w istniejącej do dziś restauracji Honoratka był stałym gościem. Wierzę, że zainspirowani tym tematem filmowcy znajdą ciekawy sposób na zaproszenie do Warszawy gości z zagranicy, a także z Polski.” – mówi Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta.

Źródłem inspiracji dla twórców może być audioprzewodnik po Warszawie Chopina znajdujący się na stronie Urzędu Miasta Warszawy – www.um.warszawa.pl.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto zaloguje się na portalu MillionYou.com i prześle film trwający nie dłużej niż czterdzieści pięć sekund. Na filmowców czekają nagrody – 16 tysięcy złotych. Termin nadsyłania filmów upływa 9 października 2009 roku. Jury wybierze filmy nominowane do nagrody, a uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 17 października 2009 roku – w rocznicę śmierci kompozytora.