Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nemak szuka talentów

Nemak Poland specjalizuje się w rozwoju procesu odlewnictwa ciśnieniowego.
Kształtuje przyszłość lżejszych samochodów.

 

Nemak jest liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań zmniejszających masę pojazdu, przeznaczonych dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji podzespołów aluminiowych układu przeniesienia napędu oraz konstrukcji nadwozia. Jest jednym z największych na świecie producentów aluminiowych bloków silnika i głowic cylindrów do samochodów. Zatrudnia ponad 22 000 pracowników w 36 zakładach zlokalizowanych w 16 krajach na całym świecie. Nemak Poland z siedzibą w Bielsku-Białej, jest jedynym oddziałem korporacji zlokalizowanym w Polsce. Firma zatrudnia blisko 1 200 pracowników i jest czołowym zakładem w technologii odlewania wysokociśnieniowego (HPDC) i odlewania kokilowego (GSPM) w grupie Nemak. Posiada dwa centra rozwoju, tj. Centrum Rozwoju Bloków Silnika oraz Centrum Rozwoju Komponentów Strukturalnych. W skład zakładu w Polsce wchodzą wydziały:

 • Odlewnia Ciśnieniowa;
 • Bloków Silnika;
 • Odlewnia Ciśnieniowa Komponentów; 
 • Strukturalnych;
 • Odlewnia Kokilowa;
 • Narzędziownia;
 • Utrzymanie Ruchu.

Początki Nemak

Za początek istnienia zakładu w Polsce uważa się rok 1878, kiedy Karol Hess założył fabrykę włókienniczą. W 1932 r. zakupiono szereg maszyn ciśnieniowych różnego typu i ten rok był początkiem odlewnictwa ciśnieniowego w zakładzie i w Polsce. Po przejęciu Teksid Aluminium przez Nemak, zakład rozpoczął w 2008 roku produkcję odlewów dla nowych klientów.

Inżynierowie poszukiwani

W związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukujemy pracowników do oddziału zlokalizowanego w Polsce na stanowiska:

 •  Menedżer Projektu;
 • Inżynier Automatyk;
 •  Inżynier Jakości z j. niemieckim;
 •  Inżynier Procesu;
 • Inżynier ds. Obróbki Mechanicznej.

Cyklicznie prowadzimy praktyki zawodowe i staże dla studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. Oferujemy możliwość uczenia się od najlepszych w branży, indywidualnego ustalenia grafiku odbywania stażu w oparciu o zajęcia na uczelni oraz realną szansę zatrudnienia po odbyciu stażu.
Od stażysty oczekujemy wiedzy technicznej zdobytej na studiach, bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office, komunikatywnej znajomość języka angielskiego oraz kreatywności i umiejętności pracy w zespole.

Studenci w Nemak

Nemak Poland aktywnie współpracuje z uczelniami, takimi jak Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Śląska w Gliwicach i Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Każdego roku studenci mogą nas spotkać na wiosennych i jesiennych targach pracy, na organizowanych dniach z pracodawcą oraz w siedzibie Nemak podczas zwiedzania zakładu. Wizyty studentów w Nemak są idealną okazją do zobaczenia jak wygląda zakład produkcyjny, odlewnie oraz wydziały wspierające produkcję.

Przyjazny pracodawca

Ugruntowana pozycja na rynku daje pracownikom Nemak poczucie stabilizacji, ciągłą możliwość rozwoju i zdobywania doświadczenia. Co roku prowadzona jest w szerokim zakresie działalność szkoleniowa. W 2017 roku firma zrealizowała prawie 30 000 godzin szkoleniowych. Kilkakrotnie w ciągu roku nasi specjaliści wyjeżdżają do innych zakładów Nemak, by swoim doświadczeniem i wiedzą wesprzeć procesy produkcyjne w tamtejszych jednostkach. Nasi pracownicy mają również możliwość uzyskania dofinansowania do nauki języków: angielskiego i niemieckiego, zarówno w szkole językowej, jak i na platformie e-learningowej.
Postaw na rozwój i dołącz do zespołu Nemak, lidera w dziedzinie lekkiego przemysłu samochodowego.

careers.nemak.com
rekrutacja.polska@nemak.com