Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nemak: Szukamy pasjonatów. Oferujemy rozwój.

Nemak Poland specjalizuje się w rozwoju procesu odlewnictwa ciśnieniowego. Produkty firmy Nemak znajdują się w co czwartym lekkim pojeździe na świecie.

 

Nemak jest liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań zmniejszających masę pojazdu, przeznaczonych dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji podzespołów aluminiowych układu przeniesienia napędu oraz konstrukcji nadwozia. Jest jednym z największych na świecie producentów aluminiowych bloków silnika i głowic cylindrów do samochodów. Zatrudnia ponad 22 000 pracowników w 38 zakładach, w 16 krajach z całego świata. Nemak Poland z siedzibą w Bielsku-Białej, jest jedynym oddziałem korporacji zlokalizowanym w Polsce. Firma zatrudnia ponad 1000 pracowników i jest czołowym zakładem w technologii odlewania wysokociśnieniowego (HPDC) i odlewania kokilowego (GSPM) w grupie Nemak. Posiada dwa centra rozwoju produktu, tj. Centrum Rozwoju Bloków Silnika oraz Centrum Rozwoju Komponentów Strukturalnych. W skład zakładu wchodzą wydziały:

– Odlewnia Ciśnieniowa Bloków Silnika

– Odlewnia Ciśnieniowa Komponentów Strukturalnych

– Odlewnia Kokilowa

– Narzędziownia

– Utrzymanie Ruchu

 

Inżynierowie poszukiwani

W związku z dynamicznym rozwojem Odlewni Komponentów Strukturalnych poszukujemy pracowników z doświadczeniem na stanowiska:

Inżynier Procesu, Konstruktor, Inżynier Jakości, Inżynier ds. Utrzymania Ruchu – Mechanik, Inżynier Automatyk, Program Manager oraz bez doświadczenia na staże. Nemak oferuje możliwość indywidualnego dopasowania godzin pracy do grafiku zajęć, możliwość uczenia się od najlepszych w branży oraz realną szansę na zatrudnienie po odbyciu stażu.

 

Studenci w Nemak

Nemak Poland aktywnie współpracuje z uczelniami, takimi jak Akademia Gorniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Śląska w Gliwicach i Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Każdego roku studenci mogą nas spotkać na wiosennych i jesiennych targach pracy, na organizowanych dniach z pracodawcą oraz w siedzibie Nemak podczas zwiedzania zakładu. Wizyty studentów w Nemak są idealną okazją do zobaczenia jak wygląda zakład produkcyjny, odlewnie oraz wydziały wspierające produkcję.

 

Przyjazny pracodawca

Za początek istnienia zakładu w Polsce uważa się rok 1878, kiedy Karol Hess założył fabrykę włókienniczą. W 1932 r. zakupiono szereg maszyn ciśnieniowych rożnego typu i ten rok był początkiem odlewnictwa ciśnieniowego w zakładzie i w Polsce. Po przejęciu Teksid Aluminium przez Nemak, zakład rozpoczął w 2008 roku produkcję odlewów dla nowych klientów. W kwietniu 2007 roku w Nemak Poland zatrudnionych było 874 pracowników. 1 marca bieżącego roku – 1426 (razem z firmami zewnętrznymi w obszarze

produkcji). Ugruntowana pozycja na rynku daje pracownikom Nemak poczucie stabilizacji, ciągłą możliwość rozwoju i zdobywania doświadczenia. W 2016 roku firma zorganizowała około 120 projektów szkoleniowych plus kilkaset szkoleń indywidualnych. Pracownicy mają możliwość uzyskania dofinansowania na nauki językow angielskiego i niemieckiego zarówno w szkole językowej, jak i na platformie e-learningowej. Postaw na rozwój i dołącz do zespołu Nemak, lidera w dziedzinie lekkiego przemysłu samochodowego.

careers.nemak.com

rekrutacja.polska@nemak.com