Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nestlé i możesz więcej – Program Letnich Praktyk w Nestlé

W tym roku już po raz szesnasty firma Nestlé Polska otwiera swoje biura i fabryki dla praktykantów, którzy przez 3-miesięczny okres wakacji będą zdobywać nowe doświadczenia zawodowe realizując przygotowane specjalnie dla nich projekty i zadania w ramach programu praktyk letnich.

Najlepsi z nich, tak jak w latach poprzednich, dostaną propozycje stałego zatrudnienia i rozwoju zawodowego w ramach naszej firmy. Wielu dzisiejszych członków kadry menedżerskiej w ten właśnie sposób stawiało swoje pierwsze kroki zawodowe w Nestlé Polska.

W trakcie piętnastu edycji Programu Letnich Praktyk przeszkoliliśmy w Polsce około 600 młodych osób w naszym biurze głównym w Warszawie oraz w pięciu zakładach produkcyjnych. W ostatnich latach widoczna jest wyraźna tendencja wzrostowa w zakresie liczby przyjmowanych praktykantów. W ubiegłym roku w naszym biurze i fabrykach gościliśmy aż 82 młodych ludzi, spośród których blisko 50% zostało z nami na dłużej. Program Letnich Praktyk obejmuje niemal wszystkie działy komercyjne i techniczne w naszej firmie.

W ramach Technology Engineering Development Program otwieramy drzwi naszych fabryk, m.in. dla inżynierów w Rzeszowie, Kaliszu, Namysłowie, Nowej Wsi Wrocławskiej oraz w Kargowej k. Zielonej Góry. Z kolei Business Internship Program to praktyki przeznaczone przede wszystkim dla studentów o profilu ekonomicznym i biznesowym, oferujące szansę zdobycia doświadczenia w takich dziedzinach, jak np. marketing, sprzedaż, trade marketing,  kontroling, logistyka, HR, IT, w centrali naszej firmy w Warszawie. W ramach praktyk, dla każdego studenta przygotowujemy indywidualny projekt do realizacji pod okiem doświadczonego specjalisty lub managera pełniącego rolę opiekuna praktyk.

Od 1 marca podczas licznych targów pracy oraz warsztatów na uczelniach zachęcamy wszystkich studentów i absolwentów  do odwiedzenia naszej strony karierowej: www.nestle.pl/pl/jobs, gdzie publikujemy aktualne ogłoszenia rekrutacyjne na program „Letnich Praktyk z Nestlé”.

Na czas trwania praktyki każdy uczestnik programu staje się pełnoprawnym członkiem zespołu specjalistów w swojej dziedzinie. Dzięki temu może zdobyć dużą wiedzę praktyczną na temat funkcjonowania dużej firmy, a także zaprezentować swoje umiejętności od możliwie jak najlepszej strony. Podczas praktyk dbamy również o to, aby nasi praktykanci oprócz ciekawych zadań i wyzwań mogli korzystać z licznych  atrakcji, które dla nich przygotowujemy. W latach ubiegłych była to wycieczka połączona ze zwiedzaniem naszej największej fabryki w Kaliszu oraz impreza integracyjno – sportowa pod nazwą Sports Day.


Nasze wysiłki włożone w organizację programu praktyk letnich wielokrotnie były nagradzane uznaniem studentów i absolwentów. W rankingu Idealny Pracodawca TOP 100 2014 organizowanym przez Universum Global, opublikowanym w maju 2014 r., Nestlé uznane zostało za najbardziej pożądanego pracodawcę w branży FMCG. W lutym 2015 roku program „Letnia Praktyka z Nestlé” otrzymał Certyfikat Praktyki Wysokiej Jakości przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK). Jednocześnie Nestlé Polska S.A. – jako pierwsza firma z branży FMCG, oficjalnie stała się Partnerem  Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Doceniono w ten sposób dbałość naszej firmy o zapewnianie studentom i absolwentom optymalnych możliwości rozwoju.