Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nestlé rekrutuje do Programu Letnich Praktyk

Firma Nestlé Polska ogłosiła rekrutację na praktyki letnie w swojej warszawskiej centrali oraz fabrykach w: Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie, Kargowej i Nałęczowie. Aplikacje na praktyki, wysłane przez stronę internetową firmy, przyjmowane są do 15 kwietnia br.

Na praktyki mogą aplikować studenci po III roku oraz absolwenci na rok po ukończeniu studiów kierunków ekonomicznych oraz studenci IV i V roku oraz absolwenci do dwóch lat po obronie kierunków technicznych. Praktyki letnie w Nestlé trwają od 1 lipca do 30 września. Pełna ich oferta znajduje się na stronie Nestlé. Tam też do 15 kwietnia br. można składać swoje aplikacje.

Już po raz 18. Nestlé zaprasza młodych do odbycia 3-miesięcznych praktyk. Cieszą się one niezmienną popularnością. Od 1999 roku wpłynęło na nie prawie 25 000 aplikacji, a firma dała szansę odbycia praktyk 900 młodym. Średnio w każdym roku około 50% z nich zostało w Nestlé na dłużej.

W tym roku firma Nestlé Polska przygotowała wiele atrakcyjnych propozycji praktyk: w biurze głównym w Warszawie można aplikować m.in. do działów Marketingu, Sprzedaży, Kontrolingu, Łańcucha Dostaw, Działu Żywieniowego czy IT. W Kaliszu poszukiwani są kandydaci do Działu Zapewnienia Jakości, Działu Produkcji, Działu Finansów i Kontrolingu, Działu Technicznego oraz Serwisu Konsumenta, w Rzeszowie do Działu Inżynierii Przemysłowej, Nestlè Quality Assurance Center (czyli Centrum Zapewnienia Jakości Nestlé) i Laboratorium Chemicznego, w Nałęczowie do Działu Produkcji, Działu Łańcucha Dostaw oraz Działu Inżynieringu, w Kargowej do Działu Produkcji, Działu BHP i Działu Technicznego, w Strykowie do Centrum Dystrybucyjnego.

Wsparcie ludzi młodych we wchodzeniu na rynek pracy, to jeden z globalnych priorytetów Nestlé. W ramach Inicjatywy „Nestlé needs YOUth” w Polsce zaplanowano początkowo, że do 2016 roku prawie 800 młodych znajdzie w firmie zatrudnienie bądź odbędzie praktykę zawodową. Cel ten został przekroczony o 150% – od początku trwania inicjatywy zatrudniono blisko 1 500 młodych, a prawie 470 objęto programem praktyk. Firma Nestlé Polska nie poprzestała na tym – zadeklarowała, że do 2020 roku stworzy kolejnych 1300 szans zatrudnienia, propozycji praktyk i staży dla osób do 30 r. życia.

Zobacz, jak wygląda jeden dzień z życia praktykanta Nestlé: https://youtu.be/K-B9ahlC2qU.