Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nestlé zaprasza do III edycji ogólnopolskiego konkursu

Interesujesz się racjonalnym żywieniem? Sport to dla Ciebie przyjemność? Motywujesz osoby wokół Ciebie do zdrowego stylu życia? Jeśli odpowiedziałeś trzy razy tak, to mamy zadanie właśnie dla Ciebie! Podziel się swoją pasją i zaprojektuj inicjatywę, która zachęci kobiety w Twoim najbliższym otoczeniu do refleksji nad swoim codziennym żywieniem oraz aktywnością fizyczną i być może skłoni je do zmiany. Na autorów najlepszych pomysłów czekają m.in. 3 staże w Nestlé Polska S.A. Patronem honorowym akcji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej informacji na temat III edycji projektu Nestlé znajduje się na facebook.com/NestlePolskaNHW oraz www.nestle.pl.

W poprzednich edycjach konkursu, studenci i absolwenci pomagali Natalii Honoracie Witalnej, awatarowi wytworzonemu na potrzeby konkursu. W tym roku to ona, w roli asystentki Starszej Specjalistki ds. Żywienia Agnieszki Piskały, będzie służyła poradami oraz wspierała ich w diagnozowaniu potrzeb lokalnych społeczności i projektowaniu inicjatyw budujących świadomość w obszarze żywienia i zdrowia.

Zależy nam, by pokazać, jak wiele wyzwań i ścieżek rozwoju zawodowego stoi przed pasjonatami zdrowego trybu życia. Projekt rozwija się na zasadzie kuli śnieżnej – w pierwszej edycji konkursu zadaniem uczestników była zmiana nawyków żywieniowych jednostki, w drugiej – rodziny, a teraz będzie to całe społeczeństwo. Skupiliśmy się na kobietach, ponieważ często dbając o potrzeby najbliższych, zapominają o swoim zdrowiu. Wierzymy, że przy naszej pomocy i wsparciu samorządów, pomysły uczestników na akcje edukacyjne zostaną wcielone w życie oraz przyniosą wiele pozytywnych zmian – mówi Agnieszka Piskała, Starszy Specjalista ds. Żywienia Nestlé Polska S.A. i koordynatorka 3. edycji konkursu.

Inicjatywa Nestlé, odbywająca się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, magazynu Eurostudent oraz Europejskiego Forum Studentów AEGEE, realizowana jest w ramach strategii Nutrition, Health & Wellness popularyzującej prawidłowe żywienie, dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie. W konkursie mogą wziąć udział studenci i absolwenci, którzy nie ukończyli 26. roku życia.

Na autorów najlepszych prac czekają merytoryczne nagrody:

1.       możliwość odbycia praktyki w:

·         Centrum ds. Żywienia Nestlé Polska S.A. w Warszawie,

·         Centrum Obsługi Konsumenta w Kaliszu,

·         Dziale odżywek dla niemowląt Nestlé Nutrition w Warszawie.

2.       uczestnictwo w ogólnopolskiej konferencji naukowej Fizjologiczne uwarunkowania postępowania dietetycznego w Rogowie pod opieką Specjalisty ds. Żywienia Nestlé i przedstawienie tam autorskiej prezentacji.

3.       szkolenie z autoprezentacji przeprowadzone przez agencję PR Synertime.

Założeniem projektu jest też pomoc uczelniom, kształcącym specjalistów z obszarów żywienia, zdrowia i CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu), w realizacji innowacyjnych projektów dydaktycznych, istotnych z punktu widzenia ich rozwoju. Ta uczelnia, której studenci uzyskają łącznie najwięcej punktów z ocen prac konkursowych, otrzyma grant naukowy o wartości 15 tys. zł.

W ramach akcji będzie można wziąć udział w spotkaniach ze specjalistami ds. żywienia Nestlé Polska S.A. podczas ogólnopolskiego Żywieniowego Roadshow Nestlé. Tematem rozmów będą trendy i wyzwania żywieniowe w Polsce i na świecie oraz perspektywy rozwoju i zawodowej przyszłości młodych specjalistów.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

1.       zostać fanem Natalii Honoraty Witalnej na Facebooku,

2.       zaprojektować inicjatywę, która zachęci najbliższe otoczenie do prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia,

3.       do 15 maja 2014r. wysłać projekt inicjatywy na adres konkursnhw@pl.nestle.com.

 

***

Ogólnopolski projekt żywieniowy Nestlé skierowany do studentów i absolwentów jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z obszarów zdrowia i prawidłowego odżywiania. Inicjatywa ma na celu praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy, wsparcie rozwoju i kariery zawodowej osób zainteresowanych zdrowym stylem życia. Projekt realizowany jest od 2012 roku.