Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

Nexteer Automotive jest globalnym koncernem motoryzacyjnym z siedzibą w USA, który czerpie z ponad 100-letniego doświadczenia w produkcji systemów sterowania.  Nasza praca zwiększa bezpieczeństwo i komfort prowadzenia samochodów milionów kierowców na całym świecie.

 

Zarówno w Polsce, jak i w pozostałych lokalizacjach tworzymy  przyjazne dla środowiska systemy sterowania dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, takich jak BMW, FCA (Fiat Chrysler Automobiles), Ford, General Motors czy PSA Peugeot Citroen. Zatrudniamy ponad 13 000 osób, które łączy pasja do tworzenia innowacyjnych systemów kierowniczych. Jako pierwsza firma na świecie wdrożyliśmy do seryjnej produkcji układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznych, których globalnie wyprodukowaliśmy już ponad 40 milionów. Wraz z naszymi klientami pracujemy także nad tworzeniem autonomicznych (samoprowadzących się) samochodów oraz systemów ADAS, wspomagających kierowców na całym globie. W 2016 roku otworzyliśmy w Polsce największe europejskie Centrum Techniczne Nexteer Automotive, które będzie tworzyć nowoczesne systemy sterowania dla przemysłu motoryzacyjnego.

Kim jesteśmy

Nexteer Automotive jest globalnym koncernem motoryzacyjnym z siedzibą w USA, który czerpie z ponad 100-letniego doświadczenia w produkcji systemów sterowania.  Nasza praca zwiększa bezpieczeństwo i komfort prowadzenia samochodów milionów kierowców na całym świecie.

 

Zarówno w Polsce, jak i w pozostałych lokalizacjach tworzymy  przyjazne dla środowiska systemy sterowania dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, takich jak BMW, FCA (Fiat Chrysler Automobiles), Ford, General Motors czy PSA Peugeot Citroen . Zatrudniamy ponad 13 000 osób, które łączy pasja do tworzenia innowacyjnych systemów kierowniczych. Jako pierwsza firma na świecie wdrożyliśmy do seryjnej produkcji układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznych, których globalnie wyprodukowaliśmy już ponad 40 milionów. Wraz z naszymi klientami pracujemy także nad tworzeniem autonomicznych (samoprowadzących się) samochodów oraz systemów ADAS, wspomagających kierowców na całym globie.

 

 

Pracę w Nexteer porównujemy do sportu zespołowego, którego zasady są proste: działamy z pasją i poczuciem obowiązku. Jako jedni z niewielu w branży oferujemy szansę na udział w projektach dla naszych globalnych klientów zaraz po zatrudnieniu. Jeśli chcesz mieć wpływ na to, jak prowadzą się najlepsze pojazdy największych światowych producentów samochodów, zapraszamy do Nexteer.

 

 

W 2016 roku Nexteer Automotive otworzył swoje największe europejskie Centrum Techniczne, które znajduje się na terenie nowego zakładu Nexteer w Tychach. Jednostka prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad najnowszymi typami systemów sterowania pojazdów, od budowy prototypów, po testy na nowo powstałym torze testowym. W związku z utworzeniem Centrum, Nexteer prowadzi proces zatrudnienia ponad 100 inżynierów, którzy rozwijają technologię elektrycznych układów kierowniczych dla największych światowych koncernów motoryzacyjnych, takich jak BMW, GM, Fiat, Ford czy PSA Peugeot Citroen. Pracujący w Centrum Technicznym inżynierowie są odpowiedzialni m.in. za tworzenie nowych prototypów i rozwijanie obecnych projektów elektrycznych układów kierowniczych (EPS – Electric Power Steering), w tym m.in. programów związanych z tworzeniem autonomicznych pojazdów, nad którymi nasz koncern pracuje już teraz w USA wraz z naszymi klientami. W ramach Centrum Technicznego w Tychach powstaje m.in. centrum testowe samochodów wyposażonych w prototypy Nexteer Automotive, tzw. laboratorium walidacyjne (służące do badania charakterystyki systemów EPS) oraz centrum tworzenia prototypowych rozwiązań.

 

Inżynierowie zatrudnieni w Centrum Technicznym współpracują zarówno z głównym centrum badań i rozwoju koncernu w siedzibie firmy w Saginaw (Michigan, USA), jak i poszczególnymi zakładami Nexteer Automotive na całym świecie, a ponadto – bezpośrednio – z klientami firmy, globalnymi koncernami motoryzacyjnymi.

 

Programy rozwojowe

 

Co oferujemy?

•    Pracę w międzynarodowym środowisku
•    Dostęp do najnowszych technologii
•    Możliwość zdobycia cennego doświadczenia
•    Możliwość rozwoju poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach i zajęciach językowych
•    Atrakcyjny system wyróżnień pracowników
•    Dofinansowanie do posiłków
•    Bogaty pakiet socjalny
•    Imprezy integracyjne
•    Stabilne zatrudnienie

 

Kogo szukamy?

•    Szukamy zarówno młodych absolwentów, jak i uznanych na rynku specjalistów różnorodnych dziedzin, wśród których znajdują się między innymi: inżynierowie mechanicy, projektanci CAD/CAM, inżynierowie analiz FEM, projektanci systemów wbudowanych, programiści „embedded”, testerzy oprogramowania i funkcji, inżynierowie elektronicy i projektanci obwodów, a także specjaliści i absolwenci studiów z zakresu finansów, HR, zakupów czy finansów.

 

 

 

ROZWÓJ

 

Szkolenia

Nexteer Automotive, przywiązuje dużą wagę do podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników i w tym celu organizuje szereg specjalistycznych szkoleń. Dodatkowo w 2012 roku powstała Akademia Nexteer, której trenerami są pracownicy firmy, eksperci w swoich dziedzinach.

 

Zajęcia językowe

Pracownicy Nexteer Automotive mogą podnosić swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w nieodpłatnych zajęciach językowych, odbywających się na terenie zakładu pracy.

 


Dofinansowanie do edukacji

Dbając o wszechstronny rozwój pracowników, Nexteer Automotive wspiera edukację poprzez dofinansowanie do nauki w szkołach technicznych, na studiach licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych.

 


PROGRAMY STUDENCKIE

 

 

Nauka poprzez pracę

Programy studenckie dostępne w Nexteer Automotive to programy łączące naukę z praktyką zawodową w siedzibach firmy na całym świecie. Przez cały okres edukacji studenci mają możliwość poszerzania swojej wiedzy akademickiej oraz doskonalenia umiejętności interpersonalnych, przy jednoczesnym zdobywaniu doświadczenia zawodowego.

Możliwości dla studentów

Stanowiska dla studentów w Nexteer Automotive Poland oferują możliwość zdobywania praktycznego i stanowiącego wyzwanie doświadczenia zawodowego. W czasie praktyk studenci mogą wykorzystywać swoją wiedzę akademicką w praktyce oraz doskonalić swoje umiejętności zawodowe. Programy studenckie w Nexteer Automotive są różne w zależności od lokalizacji.

 

W Nexteer Automotive rozmowy kwalifikacyjne prowadzone są przez przedstawicieli Działu Personalnego. Ostateczny dobór osób do programów studenckich uzależniony jest od wyników rozmów kwalifikacyjnych oraz osiągnięć akademickich.

 

Proces rekrutacyjny

 

 

1.    Wyślij swoją aplikację (CV) z informacją jakim stanowiskiem/bądź pracą, w którym dziale jesteś zainteresowany.

 

2.    Czekaj na telefon z naszej strony – z wybranymi osobami pracownik działu personalnego spotka się na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

3.    W zależności od stanowiska, możesz uczestniczyć w kilku etapowym procesie rekrutacji. Dodatkowo dajemy szansę naszym pracownikom do rozwinięcia skrzydeł dzięki rekrutacjom wewnętrznym.

 

4.    Zakończenie procesu rekrutacyjnego. Skontaktujemy się z Tobą drogą telefoniczną bądź e-mailową w celu przekazania ostatecznej decyzji.

 

 

Oferty pracodawców