Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nie chcę zostać nikim

Patryk nie wie, kim chce być w przyszłości. Zapytany, wzrusza ramionami. Nie interesuje się niczym. Na lekcjach bezmyślnie patrzy w okno, od tablicy wraca z jedynkami. Nauczyciele mówią o nim: „szkoda słów”. W klasie nie ma przyjaciół: jest najstarszy, bo powtarza klasę drugi raz.

Natalia, studentka germanistyki, została wolontariuszką AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Raz w tygodniu spotyka się z Patrykiem, żeby Mu pokazać, że jest ważny. Żeby chłopiec uwierzył w siebie i odkrył, że może wygrywać.

– Patryk, a kim ty chcesz zostać w życiu? – Nikim. – Jak to nikim? – No a kim? – ta odpowiedź pełna była złości.

Na kolejnych zajęciach nie rozwiązywali już zadań z matematyki. Natalia przyniosła gazetę o tematyce budownictwa. W środku różne artykuły i zdjęcia. – Patryk, może chciałbyś budować takie domy? Albo drogi? Zobacz, w tym miejscu wcześniej nie było nic, pusty plac, a teraz tu powstaje biurowiec…

Patryk po raz pierwszy spojrzał jej w oczy: – Może mógłbym? – zapytał. W jego głosie pojawiło się zainteresowanie i nadzieja.

 

Zostań Tutorem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Dzięki Tobie konkretne dziecko nauczy się wygrywać. Najpierw w szkole, a potem w życiu!

 
Zgłoś się: www.zostantutorem.pl