Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nie panikuj (Kontra-banda), w kinach od 30 marca

„Nie panikuj” w reżyserii Bodo Koxa, to pełnometrażowa komedia, w której w rolach głównych zobaczymy Grzegorza Wojdona (Zygi), znanego z kreacji w najgłośniejszym filmie Koxa „Marco P. i złodzieje rowerów”, Dawida Antkowiaka (Antek), który może się pochwalić najbogatszą filmografią, wśród aktorów niezależnych („Krew z nosa”, „Homo Father”, „Sobowtór”), oraz debiutującego na dużym ekranie Sebastiana Stankiewicza (Radzio). Ponadto, w roli nierozgarniętego sierżanta Rafalskiego zobaczymy Marcina Dorocińskiego, któremu sekunduje nominowana do OFFskara 2007 Magdalena Woźniak (Iza).

Zygi, Antek i Radzio tworzą zgrany, choć niezwykle egzotyczny tercet. Pomysłem na życie Zygiego jest permanentne staranie się o rentę, która ma zapewnić jemu skromny, ale spokojny żywot nieroba. Antek pochodzi z zamożnej rodziny, więc o pracę martwić się nie musi. Jego największym problemem jest jego narzeczona Iza, której huśtawka nastrojów doprowadza go do prób samobójczych. Radzio, jedyny pracujący członek paczki, jest uosobieniem sympatycznej fajtłapy. Feralnego dnia, kiedy Zygi po raz kolejny nie dostaje renty, z Antkiem znowu zrywa dziewczyna, a Radzio traci pracę, chłopcy postanawiają zmienić swoje życie…
Film utrzymany jest w charakterystycznym stylu Bodo Koxa, pełen surrealistycznych scen i absurdalnego humoru. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się utwory zespołu PUSTKI i wrocławskiego artysty L.U.Ca.