Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nie powierzaj startu kariery przypadkowi

Jesteś na początku swojej kariery? Szukasz ciekawej oferty stażu lub praktyki? A może jeszcze nie wiesz, co chcesz robić w życiu? Profesjonaliści, pytani o przyczyny rozpoczęcia swojej kariery w danej branży, w ogromnej większości wskazują, że zadziałał przypadek. Czy to jedyny sposób na to żeby „jakoś zacząć”? Już nie! W podjęciu decyzji pomoże studentom MatchBeta.

 

Czym jest MatchBeta?

To pierwszy na polskim rynku program wykorzystujący sztuczną inteligencję w doradztwie kariery. Studenci znajdą tu test, który na podstawie analizy podobieństw odpowiedzi do profili polskich profesjonalistów zarekomenduje im dopasowaną do ich umiejętności, oczekiwań i predyspozycji ścieżkę kariery. Dodatkowo test wskaże studentowi jego mocne strony oraz podpowie, nad czym warto jeszcze popracować. Taka analiza pozwala już na starcie uniknąć pomyłek i zacząć karierę w obszarze dającym największe szanse na satysfakcję z podjętej pracy.

Co w tym wyjątkowego?

Jest to pierwsze tego typu narzędzie w Polsce, łączące zdobycze psychologii z informacjami o rynku pracy zbieranymi w czasie rzeczywistym. Test stworzyli naukowcy z Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS oraz zespół Data Analytics firmy PwC. Dzięki temu, rekomendując studentom konkretną ścieżkę kariery, nie wróżymy z fusów, a opieramy się na twardych danych. Najbardziej interesujący dla młodego człowieka jest fakt, że po wykonaniu testu MatchBeta dostanie on informację, do jakiej grupy pracowników z polskiego rynku pracy jest najbardziej podobny. Przebadaliśmy już ponad 4000 profesjonalistów w 19 obszarach zawodowych, biorąc pod uwagę przede wszystkim ich zadowolenie z wykonywanej pracy. Wiemy, jak ważne dla młodych ludzi jest to, aby znaleźć zatrudnienie w miejscu, które nie tylko umożliwi im sukces finansowy, ale przede wszystkim pozwoli realizować swoje ambicje i być szczęśliwym w wykonywanym zawodzie.

Co jeszcze znajdziesz  na platformie?

MatchBeta to także baza ofert praktyk i staży. Dbamy o ich wysoką jakość, dlatego nie ma u nas ofert staży polegających na przysłowiowym parzeniu kawy czy zapłaty w formie wpisu do portfolio. Na naszej platformie dostępna jest też Karieroteka – multimedialna baza wiedzy o rynku pracy. Chciałbyś się dowiedzieć, jakie są obowiązki Project Managera albo czym na co dzień zajmuje się dziennikarz? W Karierotece odnajdziesz odpowiedzi na te pytania, a także merytoryczne artykuły i porady dotyczące procesu rekrutacji.