Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nieznajoma

Najnowszy thriller Giuseppe Tornatore, w którym tajemnica odkrywana jest krok po kroku. Dzięki temu ten naładowany emocjami obraz będzie nas trzymał w napięciu do samego końca.

Film opowiada o tajemniczej młodej kobiecie o imieniu Irena, która z okien swojego domu obserwuje mieszkającą naprzeciwko rodzinę jubilerów. Wrażenie spokojnej i uległej osoby, które sprawia, to tylko fasada, pod którą kryje się jej druga, niepohamowana natura i zagadkowa przeszłość. Kobieta zdobywa pracę sprzątaczki w domu obserwowanej rodziny, zaczyna coraz bardziej przenikać do ich świata. Wykorzystując chwilowy kryzys w małżeństwie swoich chlebodawców, szybko zjednuje sobie przyjaźń ich córeczki. Wydaje się, że nic nie będzie w stanie powstrzymać jej planu…  
Wielkim atutem filmu jest, odtwarzająca postać Ireny, rosyjska aktorka Xenia Rappoport, która swoją rolę zagrała wręcz koncertowo. Oto, co na temat Ireny mówi sam reżyser: Cała historia toczy się wokół Ireny, którą zawsze widać na ekranie. Można powiedzieć, że nie ma ani jednej sceny, w której by jej nie było. To bardzo ważna i trudna rola. Potrzebowałem do niej zupełnie nieznanej u nas twarzy: takiej prawdziwej Nieznajomej, tak jak w tytule filmu. Z drugiej strony chciałem, żeby za tą nieznaną twarzą kryła się wielka aktorka. Kolejną zachętą do obejrzenia filmu jest nazwisko twórcy muzyki – Ennio Morricone. Film wchodzi na ekrany piątego października.
(SPInka)