Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Niezwykły weekend w Poznaniu za studenckie pieniądze

Wypad do Poznania za pół ceny? Takiej okazji nie można przegapić. Poznań już po raz drugi zaprasza na niezwykły „Weekend za pół ceny”.

W dniach 13-14 czerwca w wybranych hotelach, restauracjach, pubach i muzach będzie 50 % taniej. Jarmark świętojański, festiwal muzyki etnicznej, muzea, wystawy, gry uliczne, darmowe wycieczki, a nawet zwiedzanie XIX wiecznych fortów to tylko niektóre z atrakcji czekających na gości. Co najważniejsze wszystko w cenach w sam raz na studencką kieszeń. O nudzie – nie ma mowy!

Było tanie latanie, teraz jest tanie zwiedzanie. „Weekend za pół ceny” to akcja organizowana przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną w porozumieniu z poznańskimi hotelami, restauracjami i muzeami. W weekend 13-14 czerwca w wybranych hotelach będzie można przenocować za pół standardowej ceny (ceny pokoi już od 80 PLN), a w wielu restauracjach za pół ceny zjeść.  W dzień na gości czeka moc turystycznych atrakcji, a wieczorem – poznańskie kluby i puby.

Niektóre z atrakcji w weekend 13-14 czerwca 2009:

  • Darmowe (sobota) lub zniżkowe (niedziela) zwiedzanie wielu poznańskich muzeów
  • Klimatyczne zwiedzanie olbrzymiego XIX wiecznego fortu obronnego z latarkami (nigdy jeszcze nie był otwarty dla turystów). Dodatkowo inscenizacje walk z okresu II Wojny Światowej.
  • Gra uliczna w rodem z „Kodu Leonarda da Vinci”. Miasto zamieni się na cały dzień w planszę do gry, a wskazówkami w grze będą pozacierane inskrypcje, ukryte rzeźby i detale architektoniczne.
  • Darmowe wycieczki z przewodnikiem szlakiem Traktu Królewsko-Cesarskiego.
  • Zwiedzanie podziemi poznańskiej Katedry oraz  zwykle zamkniętych dla turystów komnat Zamku Cesarskiego.
  • Jarmark Świętojański w ramach którego Poznański Stary Rynek należeć będzie jak co roku do kupców, rzemieślników i artystów.
  • Festiwal Muzyki Etnicznej Ethno Port Poznań 2009 na którym pojawią się wybitne postacie sceny world music takie jak Mari Boine, Iva Bittowa, Transglobal Underground i wielu innych.