Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nigdy nie jedz sam, czyli sekrety sukcesów w biznesie

Keith Ferazzi zdradza sekrety biznesu. Jeśli zastanawiasz się, jak osiągnąć zawodowy sukces, ta książka powinna trafić w Twoje ręce.

Autor poradnika, Keith Ferazzi, to ceniony biznesmen. Miesięcznik Forbes nazwał go „najbardziej kontaktowym człowiekiem na świecie”. Właśnie kontakty z innymi ludźmi Keith stawia na pierwszym miejscu na drodze do sukcesu. Dla niego każda osoba, którą spotyka w życiu jest ważna. Nie ma znaczenia, czy jest to dyrektor poważnej firmy, prezydent USA, księgowa czy sprzątaczka. Nie wiadomo, kto się kiedy może przydać.

W swojej książce Ferazzi opisuje swoja drogę kariery od chłopca pomagającego nosić piłki na polu golfowym, po prezesa dużej firmy. Osiągnął, to co chciał dzięki swoim interpersonalnym umiejętnościom i teraz dzieli się swoją wiedzą z innymi. Jest mentorem dla wielu początkujących biznesmenów. Aby im pomóc, porusza niebo i ziemię. Notes Ferazziego pęka w szwach od nazwisk osób, którym pomógł i które z wdzięczności pomogły jemu. To swoista siatka kontaktów. Tak to działa.

Oprócz swoich doświadczeń, autor przytacza historię innych ludzi sukcesu- Billa Clintona, Dalaj Lamy, Benjamina Franklina i wielu innych, którzy dzięki swoim pomysłom i determinacji w działaniu doszli na szczyt. Są uzupełnieniem tego poradnika i drogowskazem dla poszukujących sposobów rozwinięcia kariery.

Książka napisana jest lekkim językiem, pozbawionym terminologii z dziedziny marketingu, kalkulacji ekonomicznych, znajomości rynków czy umiejętności negocjacji . Mnóstwo anegdot sprawia, że tekst czyta się jak dobrą opowieść o człowieku, któremu spełnił się amerykański sen. Przeszedł długą drogę: od pucybuta do milionera.

Wydawca: Difin.pl