Entuzjastyczne przyjęcie, pełne kino Kijów, porywający film i długa przedmowa Greenewaya o Rembrandcie – tak jednym słowem można podsumować premierę filmu „Nightwatching” w Krakowie z udziałem reżysera i polskich artystów (m.in. Agaty Buzek i Macieja Zakościelnego).
Krakowska widownia była pierwszym niefestiwalowym widzem opowieści o Rembrandcie – malarzu, który jak podkreślał Greeneway „był największym pośród malarzy europejskich, a tematy które poruszał w swojej twórczości są nadal aktualne”. „Nightwatching” to ironiczny, kostiumowy dramat sensacyjny, pokazujący życie Rembrandta, jego wielkich miłości i zagadkę morderstwa, do rozwiązania którego kluczem jest Straż Nocna – obraz, który przyniósł mu sławę i… zrujnował życie. To nie tylko ciekawie opowiedziane losy burzliwego życia artysty – ale także, a może przede wszystkim niezwykle plastycznie przedstawiona historia. Jak wiadomo Rembrandt był mistrzem sztucznego światła i Greeneway niesamowicie pokazał to w swoim filmie.
Po projekcji miłośnicy sztuki Grenewaya mogli na ogromnych telebimach na placu Wszystkich Świętych w Krakowie zobaczyć niezwykłą prezentację. Tym razem reżyser „8 i pół kobiety”, „The Pillow Book” „Kontraktu rysownika” czy poprowadził oryginalne widowisko – z pomocą DJ zmiksował obraz razem z muzyką tworząc film w czasie rzeczywistym. Ideą przewodnią przedsięwzięcia było zaprezentowanie widzom zjawiska, które można nazwać „kinem na żywo”.