Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Niższe ceny biletów dla studentów

PKP Intercity zaproponuje niższe ceny niż InterRegio

PKP Intercity będzie rozwijać swoją markę Tanie Linie Kolejowe i zaproponuje niższe ceny biletów na pociągi międzywojewódzkie niż PKP Przewozy Regionalne – poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes PKP IC Krzysztof Celiński. Spółka będzie też walczyć o studentów, oferując im promocyjne ceny biletów.

Zmiany mają wejść w życie wraz z nowym kolejowym rozkładem jazdy, czyli od 13 grudnia. Dotychczas TLK obsługiwały 24 połączenia, teraz będzie ich 377. Przewoźnik zaoferuje pasażerom niższe ceny i nowe oferty taryfowe. Na początku listopada przewoźnik ogłosił, że będzie likwidował pociągi pospieszne i ekspresy. Teraz większość z nich będzie jeździła w barwach TLK; tylko nieliczne ekspresy będą funkcjonować jako pociągi wyższej klasy – InterCity.
 

Bilety na przejazd w drugiej klasie pociągiem w barwach TLK ma być o kilka złotych tańszy niż bilet w InterRegio. Do tej pory pasażerowie TLK musieli wykupić też miejscówkę za 5 zł. Od nowego rozkładu nie będą już mieli takiego obowiązku. Miejscówkę będzie można wykupić na bilet w pierwszej klasie; przejazd będzie wtedy droższy o kilkanaście złotych plus 10 zł za miejscówkę.

Władze PKP Intercity kierują nową ofertę głównie do studentów, którzy stanowią dziś 46 proc. klientów InterRegio. Do nich jest kierowana oferta City Bilet – bilety tygodniowe i miesięczne na TLK mają być tańsze o 30 proc. Inną propozycją jest last minute 26 – studenci którzy zgłoszą się do kasy na pół godziny przed odjazdem pociągu, będą mogli kupić bilet za 26 zł. – To oferta na pociągi InterCity, w których studenci nie mają ulg. Może się jednak zdarzyć, że nie będzie można kupić biletu w tej promocji, bo nie będzie już miejsc – powiedział Celiński. Obie promocje zaczną się 18 listopada.

 

 
 
źródło informacji: PAP/wp.pl