Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Noc Języków

Międzynarodowy Związek Nauczycieli-Esperantystów ILEI i Koło Naukowe Orientalistów Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z sekcją Esperanto zapraszają na Noc Języków w Krakowie

W programie:
mini-kursy kilkunastu języków obcych
; 10-minutowe konwersacje z native speakerami w ok. 30 językach  językach: angielskim (warianty: australijski, amerykański i brytyjski), bułgarskim, chińskim, chorwackim, czeskim, esperanto, fińskim, francuskim, hindi, hiszpańskim (wraz z wariantem meksykańskim), holenderskim, litewskim, niemieckim, polskim (dla obcokrajowców), rosyjskim, rumuńskim, słowackim, szwedzkim, tureckim, ukraińskim, urdu, węgierskim, włoskim i in.
ciekawostki: „poznaj swoje imię w 27 językach”, „twoje imię i nazwisko w różnych alfabetach”, „dyplom poligloty”, konkurs wiedzy o  języku międzynarodowym esperanto
 

film red. R. Dobrzyńskiego o Festiwalu Języków w Czeboksarach (Republika Czuwaszja w Federacji Rosyjskiej), materiały o podobnych imprezach w innych krajach.
 

godz. 20.00 „Kultura polska w czasach Ludwika Zamenhofa” – wykład przygotowany przez Katedrę Historii Literatury Oświecenia i Romantyzmu Instytutu Filologii Polskiej UJ. Wykład w języku esperanto, dla obcokrajowców (polski tekst będzie dostępny w czasie imprezy).
 

godz. 20.30  „Muzyczna wieża Babel”
Koncert piosenek w 25 językach w wykonaniu JoMo, (Jean-Marc Leclercq), francuskiego piosenkarza i gitarzysty, rekordzisty Guinnessa .

cena biletu: 15 zł
 

24 lipca, godz. 18.00 – 22.00
Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

patronat medialny: TVP KRAKÓW,    RADIO KRAKÓW

Wstęp na całą imprezę, z wyjątkiem koncertu, jest wolny i nie wymaga rezerwacji.