Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

Nokia

ul. Bobrzyńskiego 46, 30-348 Kraków

recruitment.krakow@nokia.com

branże: Informatyka / Telekomunikacja

» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

 

Nokia to globalny lider wprowadzający innowacje technologiczne, tworzące fundament współczesnego świata, w którym wszystko jest ze sobą połączone. Rozwijamy sieci i technologie, które mają kluczowe znaczenie przy łączeniu ze sobą przedsiębiorstw, miast, łańcuchów dostaw i społeczeństw.
Dzięki naszemu zaangażowaniu w innowacje oraz wiodącej pozycji w dziedzinie technologii, uzyskanej dzięki wielokrotnie nagradzanym Nokia Bell Labs, dostarczamy sieci poszerzające granice nauki w zakresie technologii mobilnych, infrastrukturalnych, chmurowych i wspomagających.
W naszej codziennej pracy przestrzegamy najwyższych standardów integralności i bezpieczeństwa, które są tak istotne w budowaniu bardziej produktywnego, zrównoważonego i zintegrowanego świata.

 

W Nokii w Polsce zatrudniamy ponad 7 tysięcy pracowników, z czego znaczna większość pracuje w Centrach R&D. Projektujemy i rozwijamy najnowsze technologie, takie jak: LTE, 5G, Single RAN i Radio Cloud. Posiadamy cztery oddziały w Polsce, w tym trzy z nich stanowią Centra Technologiczne.

 

 

Centrum Technologiczne w Bydgoszczy

 

Inżynierowie z Centrum Technologicznego w Bydgoszczy tworzą zaawansowane rozwiązania komunikacyjne oraz dbają o zapewnienie najwyższych standardów dostarczanych produktów i usług dla naszych klientów z całego świata. Oprócz R&D, obecne są tu działy Global i Professional Services oraz ICC Factory. Fabryka Industrial Competence Center zajmuje się inżynierią i optymalizacją łańcucha dostaw, dzięki czemu dostarczamy na cały świat tysiące naszych szaf telekomunikacyjnych. Pracując z nami masz więc okazję wziąć udział w procesie powstawania technologii: od specyfikacji, poprzez rozwój oprogramowania i jego testowanie, aż po prezentację dla klientów na całym świecie

 

Centrum Technologiczne w Krakowie

 

Centrum Technologiczne Nokii w Krakowie specjalizuje się w badaniach i rozwoju technologii radiowych dla naszych klientów na całym świecie. W krakowskim laboratorium R&D w 800 szafach telekomunikacyjnych, na powierzchni 3000m2 mieści się 20 000 urządzeń do testowania stacji bazowych. Pracujemy na nowoczesnych językach programowania, takich jak C++ 11, C++ 14, C++ 17, Python. W Krakowie zajmujemy się również projektowaniem najnowocześniejszych układów FPGA, obsługujących wysoką przepustowość danych i szybkie interfejsy stosowane m. in. w technologii 5G.

 

Centrum Technologiczne we Wrocławiu

 

Wrocławskie laboratorium R&D Nokii to unikalna w Europie inwestycja. Znajdziemy tu wszystkie technologie radiowe oraz najnowszej generacji sprzęt do ich testowania. Pracując we wrocławskim centrum można mieć okazję zobaczyć na żywo laboratorium mające aż 6 000 m2, gdzie mieści się ponad 3000 km kabli oraz 8450 urządzeń do testowania, zamkniętych w ok 1300 szafach telekomunikacyjnych o łącznej masie 1000 ton. Wrocławscy specjaliści przygotowują scenariusze wdrożenia oraz projekty standardów technologii LTE–Advanced i 5G. To unikalna na skalę europejską inwestycja, w której znajdują się najnowszej generacji sprzęt przeznaczony do testowania rozwiązań systemowo – telekomunikacyjnych oraz prawie każda mobilna technologia telekomunikacyjna, dostępna obecnie na świecie.

Programy rozwojowe

Współpraca z Uczelniami

 

Wierzymy, że praca nad nowoczesną i innowacyjną technologią będzie miała wpływ na następne pokolenia. Dlatego tak ważne jest wsłuchanie się w ich głos, a także zaproszenie ich do prac nad telekomunikacją przyszłości. Stąd naturalnymi partnerami dla nas są uczelnie wyższe. Zbliżenie biznesu ze światem nauki to nasz główny cel współpracy.

Posiadając tak unikatowe „know-how” chcemy się dzielić naszą wiedzą ze środowiskiem akademickim i wymieniać doświadczeniami badawczymi. Młodym ludziom natomiast przybliżać technologię, z którymi pracujemy na co dzień.

 

Nasze główne obszary współpracy z młodzieżą, studentami i naukowcami z uczelni wyższych:

 

 

 • Prowadzimy i jesteśmy mentorami młodzieżowych i studenckich projektów zespołowych.
 • Uczestniczymy w konferencjach branżowych.
 • Prowadzimy wykłady na uczelniach.
 • Realizujemy wspólne projekty badawczo-rozwojowe (B+R).
 • Zapraszamy studentów na praktyki i staże.
 • Nasi pracownicy są opiekunami prac dyplomowych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich)
 • Budujemy laboratoria LTE, z których mogą korzystać studenci na różnych uczelniach w Polsce.

 

Wielu studentów, którzy uczestniczyli w powyższych aktywnościach, obecnie współtworzy innowacyjny i międzynarodowy zespół pracowników Nokii.

 

Proces rekrutacyjny

Nokia dla Studentów

 

Nokia od lat inwestuje w młode talenty. Co roku, poprzez praktyki i staże, studenci różnych kierunków mają szanse zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. Oprócz zatrudnienia na pełen etat, oferujemy dwie możliwości współpracy: praktyki letnie oraz staże długoterminowe: Working Students.

 

Praktyki letnie – Summer Trainee

 

Co roku prowadzimy rekrutację na 3 miesięczne praktyki letnie. Proces rekrutacji trwa zwykle od kwietnia do czerwca, a praktyki odbywają się w terminie od lipca do września.
Praktyki są przeznaczone dla osób z pierwszych lat studiów, z kierunków: informatyka, telekomunikacja, automatyka, robotyka lub pokrewnych. Udział w rekrutacji mogą brać także osoby nieposiadające wykształcenia kierunkowego, ale dysponujące wiedzą poruszaną podczas praktyk oraz pasjonujące się zagadnieniami z obszaru telekomunikacji.

 

Oferujemy:

 

 • Udział w ciekawych projektach przy tworzeniu najnowszych, przodujących technologii;
 • Zdobywanie doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku;
 • Pracę w przyjaznym środowisku, z ludźmi o szerokich horyzontach;
 • Płatne praktyki.
 • Możliwość korzystania z dodatkowych benefitów: webinarów z zakresu well-being, spotkań integracyjnych, turniejów sportowych, wolontariatu pracowniczego, etc.

 

 

Staże długoterminowe – Working Students

 

Rekrutacja na program stażowy trwa przez cały rok i uzależniona jest od aktualnych potrzeb biznesowych. Staże długoterminowe trwają zwykle od 6 do 24 miesięcy. Objęte są nimi stanowiska związane z programowaniem (C++, C, Java, Python), integracją i weryfikacją/testowaniem oprogramowania, technologią FPGA oraz inżynierią telekomunikacyjną.
Staże są przeznaczone dla studentów ostatnich lat studiów inżynierskich lub magisterskich, z kierunków takich jak: informatyka, telekomunikacja, automatyka, robotyka lub pokrewnych. Jako Working Student można wdrożyć się w te obszary pracy, które odpowiadają pełnoetatowym stanowiskom inżynierskim.

 

Oferujemy:

 

 • Udział w ciekawych projektach przy tworzeniu najnowszych, przodujących technologii;
 • Pracę przy projektach klienckich pod okiem doświadczonych inżynierów;
 • Zdobywanie doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku;
 • Pracę w przyjaznym środowisku, z ludźmi o szerokich horyzontach;
 • Płatny staż;
 • Niepełny wymiar godzin i elastyczny czas pracy;
 • Szkolenia z umiejętności miękkich oraz technicznych, a także możliwość rozwijania kompetencji w ramach programów rozwojowych;
 • Możliwość korzystania z dodatkowych benefitów: webinarów z zakresu well-being, spotkań integracyjnych, turniejów sportowych, wolontariatu pracowniczego, etc.

 

Jeśli chcesz zobaczyć aktualne oferty pracy, sprawdź naszą stronę: https://careers.nokia.com/

Oferty pracodawców