Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowa płyta Annie Lenox

Ikona, która ma na koncie miliony sprzedanych albumów wydaje czwarty longplay – "Songs Of Mass Destruction". Płyta ukaże się 1 października nakładem wytwórni RCA Label Group. Dzieło zwiastować będzie singel "Dark Road".

Materiał nagrywano w Los Angeles. Za produkcję odpowiada tym razem Glen Ballard, który zyskał uznanie za sprawą albumu „Jagged Little Pill” Alanis Morissette. Jest to spora zmiana dla Lennox, która przez długi czas współpracowała ze Steve’em Lipsonem.
 
W czasie 25-letniej kariery – w tym w ciągu 15 lat, od kiedy wydała pierwszy solowy krążek „Diva” – Annie osiągnęła więcej, niż każda inna brytyjska wokalistka. Jej płyty rozeszły się na świecie w liczbie ponad 78 milionów. Spośród 33 singli 4 zostały uhonorowane nagrodą Grammy, 11 BRITS a 5 wyróżnieniem Ivor Novellos. Artystka zdobyła także 2 Złote Globy i Oscara.
 
Longplay „Songs Of Mass Destruction” udowadnia, że Lennox nie boi się ryzykownych posunięć w muzyce. Jej inteligentne, acz nieraz prowokacyjne teksty idealnie wpasowują się w dojrzały pop, począwszy od otwierającego całość niepokojącego „Dark Road” po finałową, epicką kompozycję „Fingernail Moon”. 
 
Poza muzyką, Annie poświęca się także działalności społecznej. Jeden z numerów na płycie to potężny, kobiecy hymn skromnie zatytułowany „Sing”. Numer zrodził się w wyniku udziału Lennox w projekcie Nelsona Mandeli, 46664 oraz organizacji walczącej o ludzkie prawa, Treatment Action Campaign. W utworze gościnnie pojawiają się 23 najbardziej uznane wokalistki.