Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowe edycje konkursów studenckich EY na nowy rok akademicki

Wyjątkowa okazja do zdobycia unikalnego doświadczenia i szansa na sprawdzenie się w roli doradcy podatkowego bądź transakcyjnego w prawdziwych biznesowych sytuacjach. Do tego atrakcyjne nagrody – nawet 30.000 PLN dla zwycięzców, iPady, czytniki Amazon Kindle, a także kariera w firmie doradczej EY. Wszystko to czeka na zwycięzców konkursów studenckich EY, do których zapisy rozpoczęły się wraz ze startem nowego roku akademickiego. Na studentów zainteresowanych wyzwaniami na styku prawa i ekonomii czeka EYe on Tax, przygotowany przez doradców z zespołu Doradztwa Podatkowego i Prawnego EY. Z kolei tym, którzy chcą wejść do świata wielkich transakcji, fuzji, przejęć i restrukturyzacji dedykowany jest konkurs EY Financial Challenger, przygotowany przez zespół Doradztwa Transakcyjnego EY. Rok temu w obu konkursach wzięło udział ponad 2.500 uczestników.

– Zainteresowanie konkursami studenckimi EY nie wynika tylko z nagród, choć te są oczywiście bardzo atrakcyjne, ponieważ zwycięzcy mogą liczyć nawet na 30.000 PLN i nagrody rzeczowe. To jednak przede wszystkim unikalna wiedza dostępna w ciekawej, angażującej formie konkursów. Przez dotychczasowych kilkanaście edycji, zarówno EYe on Tax, jak i EY Financial Challenger, wyrobiły sobie znakomitą renomę i uznanie na uczelniach w całej Polsce. Dlatego gdy corocznie, wraz z początkiem nowego roku akademickiego, startujemy z kolejnymi edycjami, zainteresowanie nimi studentów jest ogromne – mówi Anna Woźniak, Doświadczony Menedżer ds. Rekrutacji w EY. – Sukces konkursów EY to przede wszystkim praca na realnych case’ach i wyzwaniach, które na co dzień pojawiają się w biznesie. Takie sprawdzone założenia konkursu pozwalają uczestnikom na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce i podjęcie decyzji, czy chcą się rozwijać w tych konkretnych obszarach w przyszłości – dodaje.

Potwierdzają to sami uczestnicy. – Na uniwersytecie nie mamy szans na pogłębianie wiedzy podatkowej, ponieważ zazwyczaj uczymy się teorii, a praktyczne kazusy zdarzają się bardzo rzadko. Dlatego konkurs EYe on Tax był dla nas szansą na rozwinięcie się, na sprawdzenie czy podatki naprawdę nas interesują i czy chcemy się z nimi związać – uważa ubiegłoroczna zwyciężczyni Roksana Kałużna, studentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. – Konkurs daje nam przedsmak tego, jak może wyglądać ciekawa praca w dużej firmie doradczej i czym być może będziemy zajmować się w przyszłości. To również okazja do weryfikacji naszych życiowych wyborów – uzupełnia kolejny laureat EYe on Tax Artur Bałazy, student prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

EYe on Tax, czyli jak wygląda praca doradców podatkowych

Konkurs EYe on Tax adresowany jest do wszystkich studentów uczelni wyższych, zainteresowanych prawem i ekonomią oraz karierą w szeroko rozumianym doradztwie podatkowym. Aby wziąć udział, należy stworzyć zespół składający się z 3 lub 4 osób i zarejestrować się na stronie www.eyeontax.pl.

Sam konkurs jest trzyetapowy. Pierwsza część przeprowadzana jest on-line. Zarejestrowane drużyny otrzymują drogą mailową 24 zadania konkursowe. Na ich rozwiązanie uczestnicy mają czas do 24 listopada. Do drugiego etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych 100 drużyn z najlepszymi wynikami. Kolejny runda to webcast i rozwiązywanie kazusów. Do trzeciego, finałowego, etapu zostanie zakwalifikowanych 10 zespołów. 11 stycznia 2018 r. odbędzie się finałowa rozgrywka – składająca się z trzech części: pytań opisowych i testowych oraz kazusu. Jurorzy będą oceniać poprawność merytoryczną odpowiedzi, spójność i logikę argumentacji oraz styl wypowiedzi. Z kolei część testowa będzie polegała na udzielaniu odpowiedzi na pytania testowe przy użyciu aplikacji – systemu do głosowania. Do ścisłego finału zakwalifikują się dwa zespoły, które będą się ze sobą spierały jako strony w symulowanym sporze sądowym.

Na najlepszą drużynę czeka nagroda pieniężna w wysokości 24.000 PLN, oferty pracy lub płatnych praktyk w Dziale Doradztwa Podatkowego EY bądź kancelarii EY Law oraz nagrody od partnerów konkursu – m.in. vouchery o wartości 2.500 PLN na wybrane szkolenie menadżerskie lub z obszaru kompetencji osobistych w EY Academy of Business. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają iPady Mini, vouchery na vouchery na 2.000 PLN w EY Academy of Business, a także nagrody od partnerów konkursu.

EY Financial Challenger, czyli transakcje, fuzje i przejęcia

Konkurs EY Financial Challenger adresowany jest przede wszystkim do zainteresowanych tematyką corporate finance. Mogą wziąć w nim udział zespoły składające się z trzech lub czterech osób. Po rejestracji na stronie www.eyfc.pl czas na pierwszy etap trwający do listopada. Polega on na rozwiązaniu 24 pytań testowych ze wszystkich obszarów doradztwa transakcyjnego (Due Diligence, Valuation & Business Modeling, M&A). Kolejny etap będzie podzielony na dwie rundy – w pierwszej będzie trzeba rozwiązać indywidulane zadanie. Zespoły, które przejdą do kolejnej rundy będą musiały przedstawić we wskazanych miastach (Katowice, Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław) półgodzinną prezentację na zadany temat oraz przeprowadzić dyskusję z jury, którzy wcielą się w rolę przedstawicieli biznesu. Jurorzy będą oceniać spójność i logikę prezentacji, poprawność merytoryczną wypowiedzi, współpracę w zespole, jak również formę przedstawianych informacji. 10 najlepszych zespołów zostanie zaproszonych do dwudniowego finału, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2018 r. Wielki finał będzie polegał na rozwiązaniu studium przypadku. Oceniana będzie przede wszystkim poprawność merytoryczna, spójność i logika oraz estetyka przygotowanych dokumentów i modeli.

Nagroda główna dla zespołu, który zajmie pierwsze miejsce to 30.000 PLN, oferta pracy bądź płatne półroczne praktyki w zespołach: Due Diligence, Valuation & Business Modeling, M&A w Dziale Doradztwa Transakcyjnego EY, a także vouchery o wartości 2.500 PLN na wybrane szkolenie managerskie lub z obszaru kompetencji osobistych z oferty EY Academy of Business. Laureaci drugiego miejsca mogą liczyć na 10.000 PLN dla zespołu, skrócony proces rekrutacji do EY, czytniki Amazon Kindle i vouchery o wartości 2.000 PLN na wybrane szkolenie managerskie lub z obszaru kompetencji osobistych z oferty EY Academy of Business.

Partnerami konkursów są: wydawnictwo Wolters Kluwer S.A. (EYe on Tax) oraz EY Academy of Business. Z kolei partnerzy medialni to: Rzeczpospolita, Eurostudent.pl, Kariera w Finansach, Pracuj.pl, Deal, Magiel.