Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Nowe przygody Mikołajka. Tom 2”

Wydawnictwo “Znak” prezentuje drugą część niepowtarzalnych “Nowych przygód Mikołajka”. Dostajemy do rąk kolejną porcję szalenie wciągających historii o Mikołajku.

45 opowiadań opisuje nowe figle najzabawniejszego francuskiego ucznia i jego przyjaciół. Wraz z Mikołajem, Alcestem, Rufusem, Euzebiuszem, Gotfrydem i Joachimem udamy się między innymi do fabryki czekoladek, do fryzjera i na ślub. Rozwiąże się także kilka zagadek, które wielu czytelnikom spędzały sen z powiek – okaże się na przykład: dlaczego Rosół nie lubi lodów, czy to możliwe, żeby pociąg jechał 327 432, 26 kilometrów na godzinę, dlaczego Mikołajek chce się kiedyś ożenić, ale także dowiemy się, jak to się stało, że Kleofas przestał być najgorszy w klasie i kto został mistrzem gry w kulki.
Urok tych opowiadań tkwi w niedoścignionym poczuciu humoru autora tekstu i w przykuwającej uwagę kresce autora rysunków. Podobnie jak pierwsza część „Nowych Przygód Mikołajka”, także i ta książka nie daje się postawić na półce, ponieważ zawsze ktoś porywa ją do czytania.

(mk)

Autorem książki jest urodzony we Francji syn polskich imigrantów René Goscinny, ilustrował Jean-Jacques Sempé.

Wydawca: ZNAK