Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowe wyzwania w centrum inżynieryjnym

„Firma dużo inwestuje, abyśmy mogli pracować z najlepszym sprzętem diagnostycznym i pomiarowym, spełniającym najwyższe standardy. Mamy świetnie wyposażone laboratoria, więc nasza praca daje nam zarówno satysfakcję, jak i możliwość stałego rozwoju dzięki styczności z najnowszymi rozwiązaniami branży automotive” – mówi Mariusz Baran, Inżynier Elektronik w Centrum Inżynieryjnym ZFTRW.

Jak wygląda praca w Twoim dziale?

 Dział składa się głównie z młodych ludzi, którzy są bardzo ambitni i naprawdę szybko się uczą. Dział Systemów Zintegrowanych jest nowy w ZFTRW. Zespół, w którym pracuję, wystartował trzy lata temu i w tym momencie posiada naprawdę spore kompetencje. Wiedza i umiejętności, które już teraz posiadamy, są ogromne i będą rosnąć z każdym nowym zadaniem.

Jakie kompetencje miękkie powinien posiadać inżynier? Które z nich są najważniejsze w Twojej pracy?

 Najważniejsze są przede wszystkim umiejętności komunikacyjne. Pracujemy w korporacji, gdzie pojedynczy człowiek dużo nie osiągnie, dlatego musimy pracować jako zespół. Rozmawiamy nie tylko z kolegami siedzącymi obok, ale też z osobami z innych krajów. Prowadzimy projekty dla klientów zagranicznych, m.in. z Niemiec i ze Stanów Zjednoczonych, więc konsultujemy się z nimi głównie w języku angielskim. Musimy być w stanie wymieniać informacje między swoim zespołem a placówkami zagranicznymi, ponieważ ZFTRW ma swoje jednostki w kilkudziesięciu krajach. Ta codzienna kooperacja przejawia się poprzez spotkania, telekonferencje, wysyłanie e-maili.

Co jeszcze w takim razie ma dla Ciebie znaczenie?

ZFTRW przede wszystkim cenię za szkolenia dla pracowników, które są istotne, ponieważ podnoszą poziom naszych obecnych kompetencji i umożliwiają rozwój osobisty. Jednak najważniejsza dla mnie jest możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie najnowszych technologii. firma dużo inwestuje, abyśmy mogli pracować z najlepszym sprzętem diagnostycznym, pomiarowym, spełniającym najwyższe standardy. Mamy świetnie wyposażone laboratoria, więc nasza praca daje nam satysfakcję, i możliwość stałego rozwoju dzięki styczności z najnowszymi rozwiązaniami branży automotive.

Staż w ZF TRW

Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem w międzynarodowym środowisku oraz doskonaleniem swoich umiejętności przy realizacji ciekawych projektów – dowiedz się więcej o naszym programie stażowym. Płatny Staż ZF TRW to możliwość sprawdzenia się w dużej korporacji oraz nauki pod okiem doświadczonych ekspertów. Po zakończeniu stażu najlepsi będą mieli możliwość dołączenia do grona specjalistów. Jeśli jesteś zainteresowany odbyciem stażu w naszej firmie, prześlij aplikację na adres e-mail: rekrutacja.zf@zf.com