Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowinki technologiczne na rok akademicki

Jeszcze kilkanaście lat temu studiowanie miało inny wymiar, jednakże wraz z rozwojem techniki przygotowywanie się do egzaminów oraz tworzenie notatek znacząco uległo zmianie. Wiele osób wciąż nosi długopisy i zeszyty, jednakże na uczelnianych salach co roku widzimy coraz więcej tabletów i przenośnych komputerów.

Na przestrzeni ostatnich lat tablety znacząco ewoluowały, stając się lżejszymi, szybszymi oraz przede wszystkim tańszymi, co zwiększa ich dostępność dla zainteresowanych. Priorytetem przy wyborze powinna być stabilność, mnogość aplikacji oraz częstotliwość aktualizacji oprogramowania, które z roku na rok jest bogatsze o nowe funkcje. Bez wątpienia tablet jest dobrym zakupem dla osób oczekujących swobody działania. Jest idealny do tworzenia notatek, w szczególności w połączeniu z odpowiednim rysikiem/stylusem. Przy wykorzystaniu oprogramowania dostępnego w sklepie z aplikacjami możliwa jest synchronizacja notatek w chmurze i udostępnienie ich pozostałym osobom. Co więcej, dzięki rysikowi możemy edytować dokumenty, podpisywać pliki PDF oraz szkicować.

Laptop nadal niezbędny

Obecnie tablet nie jest jednak w stanie w pełni zastąpić komputera osobistego. Systemy mobilne są coraz bardziej rozwinięte, jednakże wciąż niektórzy developerzy specjalistycznego oprogramowania pomijają je, tworząc nowy kod swoich aplikacji. Na rynku dostępne są już jednak komputery, które nie tylko są wykonane z dobrej jakości materiałów, ale również łączą w sobie wydajność z energooszczędnością. Można to wykorzystać do zaprojektowania dodatkowego elementu w projekcie typu CAD bądź wysłania maila. Współczesny laptop jest lekki, przenośny, mieści się w niewielkiej torbie lub plecaku, a baterie są coraz bardziej wytrzymałe, dzięki czemu możemy używać ich na zajęciach również w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do ładowania. Najczęściej w cenę jest wliczony bezproblemowy serwis gwarancyjny. Sumarycznie cena jest więc optymalna, bowiem charakteryzuje się najlepszym z możliwych balansem pomiędzy jakością a poniesionymi kosztami.

Gra muzyka!

Nie samą nauką człowiek żyje. Student też potrzebuje chwili relaksu, by oderwać się od nadchodzących egzaminów i kolokwiów. Wiele osób chcących się zrelaksować ucieka się do muzyki, która potrafi wyciszyć nawet największy wulkan emocji. Pomóc w tym mogą słuchawki, hitem ostatnich miesięcy są te bezprzewodowe, które uwalniają od nadmiaru kabli. Pozwalają słuchać muzyki bez ograniczeń, w każdym miejscu i o każdej porze. Najlepsze spośród nich mają zaimplementowane automatyczne systemy parowania, dzięki czemu można je w banalny sposób połączyć ze swoim smartfonem bądź tabletem. Obawy może budzić konieczność ich regularnego ładowania, jednakże coraz częściej w zestawie można otrzymać specjalne etui, które jest czymś w postaci indukcyjnego, przenośnego powerbanka. Kilka minut w kieszeni i rock&roll dalej może dawać przyjemność!

Studenci mają taniej

Najnowsze technologiczne gadżety mają swoją cenę, szczególnie wtedy, kiedy są wyprodukowane i zaprojektowane z pasją, przez renomowanych producentów. Cenią oni swoje rozwiązania, jednakże nie brakuje możliwości do tego, aby zaoszczędzić. Autoryzowani sprzedawcy dość często mają w swoich ofertach coś specjalnego, przygotowanego właśnie dla studentów. Bywa, że są to różnorodne bezpłatne dodatki w postaci oprogramowania, bonu zniżkowego bądź bonusu rzeczowego. Niektórzy oferują jednak bezpośrednie zniżki już przy zakupie pierwszego urządzenia, a to wszystko za okazaniem uczelnianej legitymacji.

Autor: Kamil Milewski