Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowinki technologiczne – Mac z rabatem!

Już tradycyjnie, tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego, „Eurostudent” przygląda się nowinkom ze świata aplikacji i elektroniki. Przedstawiamy kilka gadżetów, które z pewnością ułatwią codzienne studenckie zmagania.

Rynek przenośnych urządzeń jest ogromny. Przed kupnem zastanówmy się, czy potrzebujemy urządzenia do pracy, do pisania, obróbki materiałów audiowizualnych czy po prostu do grania w gry.
Wśród studentów niezmiennie największym zainteresowaniem cieszą się laptopy i netbooki. Świetnie sprawdzają się podczas notowania na wykładach, pozwalają tworzyć prezentacje oraz prace zaliczeniowe. Dodatkowo umilą nam czas wolny (gry, programy, możliwość oglądania filmów czy seriali) oraz sprawdzą się jako przenośny odtwarzacz muzyki na imprezy. Warto zauważyć, że kupno podstawowego urządzenia wcale nie oznacza końca jego możliwości. Firmy branżowe oferują bogaty wybór gadżetów znacznie poprawiających funkcjonalność oraz umożliwiajączch dostosowanie laptopa do nowych zadań. Warto zaopatrzyć się w słuchawki czy małe lampki podłączane do wyjścia USB, które świetnie sprawdzą się zarówno w podróży, jak i podczas pracy czy nauki w godzinach nocnych. Ciekawostką są filtry prywatyzujące na ekrany laptopów. Po założeniu takiego filtra treści wyświetlanie na ekranie widzi tylko osoba siedząca dokładnie na wprost komputera. Jeśli już mowa o laptopach, to warto zadbać również o jego bezpieczny transport. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju toreb, futerałów przeznaczonych do przechowywania przenośnych komputerów. Prawdziwą ciekawostką są jednak plecaki z baterią słoneczną. Wbudowany akumulator ładuje się podczas wystawiania plecaka na słońce. Dzięki zastosowaniu różnych adapterów możemy do niego podpiąć praktycznie dowolne urządzenie.

Notatki, projekty

Znaczną część studenckiego czasu pochłania nauka. Na szczęście i w tym wypadku możemy ułatwić sobie życie, które na bieżąco skanują to, co napisaliśmy czy narysowaliśmy. Przekształcają dane w format cyfrowy, co umożliwia ich późniejszą, praktycznie nieograniczoną modyfikację. Również w kwestii przechowywania danych technologia poszła na przód. Powszechnie dostępne są przenośne dyski z możliwością podłączenia kilku urządzeń równocześnie (szczególnie przydatne w pracach zespołowych). Warto zainwestować także w specjalny ochraniacz-etui na pendrive’a. W ofercie branżowej znajdziemy dyski oraz pendrive’y zabezpieczane hasłem.

Aplikacje

Jednak urządzenia i gadżety to nie wszystko. Na całym świecie dużą popularnością cieszą się także specjalne aplikacje dedykowane studentom. Aplikacje do głosowego nagrywania notatek czy pozwalające na odczytywanie e-booków z pewnością już znacie. Warto jednak wykorzystać możliwości aplikacji podczas organizowania swojego czasu wolnego. W sieci znajdziemy wiele darmowych programów, pozwalających nam na dokładne planowanie. Dzięki temu nie zapomnimy o ważnym wydarzeniu, egzaminie, terminie zaliczenia czy urodzinach znajomego. Aplikacja wyśle nam stosowne przypomnienie. Dodatkowo na koniec miesiąca sporządzi wykres obrazujący nam, ile czasu poświęciliśmy na pracę, ile na naukę a jak długo imprezowaliśmy.
Jak widzicie, zdobycze nowoczesnych technologii mogą okazać się bardzo przydatne w każdym aspekcie studenckiego życia. Warto wiec zapoznać się z ofertami producentów i wybrać najciekawsze i najbardziej użyteczne nowinki.

Autor: Łukasz Pieńkowski