Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowości od Techlandu: Terraria i Age of Wonders III

Do wygrania w wakacyjnym konkursie Eurostudenta.

Terraria

Zagraj w wyjątkową platformówkę 2D – Terraria. „Fenomen Terrari poznało już ponad 2 mln ludzi na całym świecie. Nazywana jest dwuwymiarowym Minecraftem, gdyż praktycznie bez ograniczeń pozwala graczom wpływać na przebieg rozgrywki” – podkreśla Tomasz Gawlikowski, kierownik marketingu Wydawnictwa Techland. Terraria to gra, w której możesz dowolnie kreować otaczający Cię świat, odkrywać rozległe tereny i stawiać czoła zdradzieckim niebezpieczeństwom. Świat w grze tworzony jest losowo, więc nigdy nie trafisz na te same lokacje. Gra oferuje 14 różnorodnych środowisk: od lochów, poprzez dżungle czy lewitujące wyspy. Gracz natrafia na ponad 100 gatunków różnorodnych potworów, takich jak: gobliny, jednorożce, czy nawet klauni. Teraria umożliwia także rozgrywkę z innymi graczami. Dostępny jest tryb multiplayer maksymalnie dla 8 osób. Gra jest dostępna na platformę PS3 oraz Xbox360.

 

Age of Wonders III

Na rynku pojawiła się kontynuacja wielokrotnie nagradzanej serii z gatunku gier strategicznych – Age of Wonders III. Gra daje możliwość budowania potężnych imperiów, nieliniową, wciągającą fabułę, rozbudowany system walki oraz rozwoju postaci.

Gracze będą mieli okazję wziąć udział w konflikcie pomiędzy frakcjami Imperium Wspólnoty oraz Trybunału Wysokich Elfów, w którym stawką jest dominacja nad światem. Rozgrywka w Age of Wonders III łączy elementy strategii oraz RPG. Konflikt ras, który jest jednym z filarów klimatycznego świata gry, stanowi jednocześnie siłę napędową dla rozwijającej się historii. Do dyspozycji gracza jest 6 różnych klas postaci, dla których przewidziano rozbudowany system rozwoju. Tryb multiplayer może być rozgrywany przez Internet, za pośrednictwem lokalnej sieci, a także w trybie mailowym oraz gorącego krzesła. „Nowa odsłona gry to propozycja zarówno dla tych, którzy dobrze znają serię, a także dla tych, którzy zetkną się z nią po raz pierwszy. Age of Wonders III to solidny i bardzo rozbudowany tytuł. Fani tego gatunku będą zachwyceni”– mówi Anna Jasińska, brand manager Wydawnictwa Techland. Age of Wonders III jest dostępna na rynku, w polskiej wersji kinowej, na platformę PC.