Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowy album Ushera

"Here I Stand" zdobył szczyt notowania Billboard 200. Krążek kupiło ponad 443 tysiące Amerykanów.

To drugi najlepszy wynik w tym roku. Album jest także w Anglii, Kanadzie, Australii i Japonii.
Album pormuje singiel i video do kawałka „Love In This Club”.

W nagraniu gościnnie pojawia się Young Jeezy. Współautorem kawałka jest sam Usher, a za produkcję odpowiada Polow Da Don. Pismo „Entertainment Weekly” wysoko oceniło numer, pisząc: „Usher powraca z typowym dla siebie magnetyzmem i groove’em”.

Tylko na albumie „Here I Stand” znajduje się specjalna down-tempo wersja „Love In This club” z gościnnym udziałem Beyonce i dodatkowym rapem w wykonaniu Lil Wayne’a. Na płycie usłyszeć można także Jaya-Z oraz will.i.ama z The Black Eyed Peas.

„Love In This Club” to pierwszy singel z długo wyczekiwanego, piątego albumy „Here I Stand”, następcy albumu „Confessions”, który 9-krotnie pokrył się platyną. Dzięki „Confessions” w pierwszym tygodniu Usher sprzedał więcej egzemplarzy dzieła, niż jakikolwiek dotąd twórca R&B, odkąd prowadzone są statystyki systemem Soundscan. Z płyty pochodzą 4 single, które uplasowały się na 1. miejscu Billboardu.

Usher spędził ponadto 40 tygodni na 1. pozycji listy Billboard Hot 100. To kolejny rekord. Pięciokrotny zdobywca Grammy łącznie sprzedał 14 milionów sztuk płyty „Confessions” na całym świecie. Ma też na koncie liczne nagrody, w tym MTV, BET i People’s Choice awards.

W całej 14-letniej karierze Ushera, jego wydawnictwa – w tym single i krążki DVD – rozeszły się w nakładzie 36 milionów egzemplarzy, z czego same regularne płyty w nakładzie 26 milionów. Na dyskografie muzyka składają się albumy: Usher (1994), „My Way” (1997) „8701” (2001) oraz „Confessions” (2004) a także koncertowe dzieła „Live” (1999) oraz „Truth Tour” (2005).

Kolejną odsłoną z płyty będzie piosenka „Moving Mountains”

To wszystko urodzony w Tennessee, a wychowany w Atlancie twórca osiągnął, zaczynając karierę w wieku 15 lat.