Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowy notebook Fujitsu Siemens

Z taśm fabryk Fujitsu Siemens zjechał w ubiegłym tygodniu pierwszy model nowego notebooka AMILO Si 2636. To, co od razu rzuca się w oczy to „kardynalskie” wykończenie sprzętu; oszczędne połączenie purpurowych dodatków i głębokiej czerni jako żywo przypomina stroje galowe duchowieństwa 😉

Przyjazna waga AMILO Si 2636 – 2,3 kilograma oraz fizyczne rozmiary 328 x 247 x 37,4 mm nieprzekraczające wielkości sporej teczki czynią z tego cacka idealne narzędzie do pracy poza domem. Przy czym o jakość tejże możemy być spokojni: dwurdzeniowy procesor z rodziny Intel Core 2 Duo, dwa gigabajty szybkiej pamięci RAM, układ graficzny Intel GMA X3100, matryca TFT o przekątnej zaledwie 13,3 cala, a rozdzielczości 1280 na 800 pikseli oraz dysk twardy o pojemności 250 GB zmierzą się z nawet najpaskudniejszymi raportami czy arkuszami.
 
Intrygującym – niespotykanym nigdzie indziej rozwiązaniem – jest touchpad w kształcie kółka; zapewnia to lepsze wykorzystanie powierzchni, a co za tym idzie większą intuicyjność i ergonomię pracy.
 
Notebook Fujitsu Siemens daje nam szerokie możliwości komunikacji ze światem zewnętrznym, zarówno przewodowej (gigabitowa karta sieciowa), jak i bezprzewodowej (moduły IEEE 802.11 ab/b/g/n oraz BlueTooth 2.0). Z takim sprzętem dostęp do globalnej pajęczyny wszędzie mamy w zasięgu ręki.
 
Mało tego; po godzinach możemy na nim z powodzeniem pograć nawet w nowe tytuły oraz oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości. Za doskonałą jakość generowanego obrazu odpowiada technologia BrilliantView.
Ponadto AMILO Si 2636, zgodnie z najnowszymi standardami, został wyposażony w dodatkowe złącze HDMI (obsługa HDCP), które pozwala na podłączenie zewnętrznego monitora, projektora lub telewizora LCD. Oprócz standardowych złączy USB 2.0 i FireWire na krawędzi obudowy znajdziemy też port eSATA, które pozwala na podłączenie dysków. Możliwości rozbudowy notebooka o nowe komponenty zapewnia gniazdo rozszerzeń ExpressCard. AMILO Si 2636 to również wbudowany czytnik kart pamięci flash, nagrywarka DVD i kamerka internetowa.  W tej klasie produktów zapewnia to najwyższą jakość!
 
Swiadymi klienci docenią fakt, ze Fujitsu Siemens specializuje się w komputerach ekologicznych, więc także i ten produkt spełnia wszelkiego rodzaju normy ochrony środowiska, a jego podzespoły po wielu, wielu latach bezawaryjnego działania będą mogły zostać przetworzone.
 
Cena tego cudownego dziecka, to 4899 złotych, zaś nabyć można w salonach Komputronik, Vobis, Media Markt i innych na terenie całego kraju. Szczęśliwi nabywcy mogą spać spokojnie – laptop objęty jest dwuletnią gwarancją door-to-door bez dodatkowych opłat.