Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowy portal o Sri Lance

Animowana, interaktywna mapa, ponad 200 zdjęć oraz setki wypisów z literatury podróżniczej złożyły się na niezwykły portret Sri Lanki dostępny od października w internecie.

Zaproszeniem w podróż do wirtualnej Sri Lanki, rozpoczęła działalność strona www.palcempomapie.pl – nowy projekt podróżniczo-fotograficzno-literacki.
 
Najbardziej efektownym aspektem projektu są piękne zdjęcia, do których dostęp zapewnia narysowana ręcznie, interaktywna mapa. Miłośnikom fotografii „Palcem po mapie Sri Lanki” oferuje kolekcję ponad 200 zdjęć, wykonanych na wyspie przez Grzegorza Torzeckiego, znakomitego, zafascynowanego Azją fotografa, znanego między innymi jako autor albumu „Irian Jaya. Wojowników raj utracony”.
 
„Palcem po mapie” to jednak nie tylko efektowna galeria fotografii – jest to projekt interdyscyplinarny, w którym równie ważną rolę odgrywa literatura. Zamysł polega na zbieraniu i konfrontowaniu ze sobą relacji spisanych przez podróżników z różnych epok, o różnych światopoglądach i różnej wrażliwości. Powstaje w ten sposób swoisty wielogłos na temat wybranego miejsca, skomponowany z mniej lub bardziej prawdziwych informacji, ogólnych wrażeń, drobnych obserwacji, anegdot i refleksji.
 
Całość umożliwia odbycie prawdziwej podróży po wirtualnym świecie – podróży,
w której z pewnością nie zabraknie nieoczekiwanych spotkań i fascynujących odkryć.