Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowy sezon koncertowy w Klubie Studio!

Początek nowego roku to również początek nowego sezonu koncertowego, a ten w krakowskim Klubie Studio (ul. Budryka 4) zapowiada się bardzo różnorodnie i obficie.

5 lutego Klub Studio odwiedzi Billy Talent. Znana na całym świecie kanadyjska formacja rozpoczęła swoją sceniczną karierę w 1993 roku. Popularność grupie przyniosło umiejętne połączenie punkowej zadziorności z popową melodyką. Jesienno-zimowa trasa koncertowa zespołu będzie okazją do zaprezentowania na żywo najnowszego albumu – Dead Silence.

Soap&Skin to pseudonim pod którym ukrywa się młoda austriacka artystka, Anja Plaschg. Porównywana do Kate Bush czy PJ Harvey muzyczka tworzy minimalistyczne, klasycyzujące pejzaże łączące elektronikę z dźwiękami pianina. Całość zostaje wzbogacona krystalicznym wokalem Anji. O magii tego połączenia każdy będzie mógł się przekonać 22 lutego w Klubie Studio, gdzie artystce towarzyszyć będzie zespół Ensemble.

Dwa dni później, 24 lutego, w Klubie Studio wystąpi prawdziwa gwiazda polskiej sceny alternatywnej – Maria Peszek. Aktorka rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku debiutanckim albumem Miasto mania. Trzy lata później Maria Peszek wydała płytę Maria Awaria, zaś w 2012 roku Jezus Maria Peszek. Charyzmatyczna i kontrowersyjna, nikogo nie pozostawia obojętnym.

Hunter to formacja znana każdemu miłośnikowi polskiej sceny metalowej. Zespół ma na swoim koncie setki energetycznych koncertów i klika albumów studyjnych. Najnowszy z nich, Królestwo, stanowi syntezę, ale i twórcze rozwinięcie dotychczasowych osiągnięć zespołu. O sile materiału każdy będzie mógł się przekonać 2 marca w Klubie Studio.

Dzień później (3 marca) nastąpi zupełna zmiana klimatu – wówczas na scenie Klubu Studio stanie Artur Andrus, znany artysta kabaretowy, dziennikarz i konferansjer. W Krakowie Artur Andrus zaprezentuje swój drugi album pt. Myśliwiecka. Piosenki zabarwione świetnym poczuciem humoru z pewnością spodobają się każdemu miłośnikowi poezji śpiewanej i kabaretu.

6 marca w Klubie Studio nadal utrzymywać się będzie kabaretowa atmosfera – wtedy krakowską publiczność rozśmieszać będzie Kabaret Nowaki. Doświadczeni artyści kabaretowi zaprezentują swój najnowszy program Z babą nie wygrasz i na pewno rozśmieszą każdego ponuraka!

Fisz Emade Tworzywo to nazwa nieobojętna nikomu, kto lubi dobry hip hop. Tworzony przez braci Waglewskich i DJ Eproma projekt łączy w sobie rockową energię z świetnymi tekstami – to połączenie rozgrzeje Klub Studio 8 marca.

9 marca w Klubie Studio zagra Zakopower – grupa łącząca ludowe, podhalańskie brzmienie z nowoczesną elektroniką i rockową estetyką. Twórczość zespołu zdążyła zyskać uznanie w półświatku world music oraz licznych słuchaczy, ceniących energię tkwiącą w muzyce z gór.

10 marca Klub Studio stanie się istną krainą łagodności – a to za sprawą grupy U Studni. Jest to projekt dobrych przyjaciół wywodzących się z formacji Stare Dobre Małżeństwo. Każdy fan tamtego zespołu powinien posłuchać, jak brzmi nowa artystyczna ścieżka muzyków.

12 marca Klub Studio pozostanie w klimacie poezji śpiewanej – wówczas swój imieninowy koncert da Grzegorz Turnau. Krakowski artysta stworzył swój charakterystyczny, jazzujący styl, w którym umiejętnie nawiązuje do dokonań Marka Grechuty czy Jana Kantego Pawluśkiewicza. Koncert Grzegorza Turnaua z pewnością doda magii temu marcowemu wieczorowi.

Raz Dwa Trzy to już klasyka. Prostota, uniwersalność, trafianie w sedno – tak można by podsumować muzykę zespołu, który od lat porusza serca i umysły słuchaczy swoją rockową poezją. Wraz z Raz Dwa Trzy wystąpi Splitfire – projekt żonglujący estetykami i pomysłami. Do twórczego zderzenia klasyki z świeżością dojdzie 15 marca w Klubie Studio.

17 marca w Klubie Studio wystąpi Czesław Śpiewa – polsko-duński projekt z charyzmatycznym wokalistą Czesławem Mozilem na czele. Awangardowy pop, alternatywny folk – niezależnie od etykietki jaką określimy twórczość Czesław Śpiewa, mamy do czynienia z jednym z najbardziej nietypowych i inspirujących zjawisk na polskiej scenie muzycznej.

Co jest śmieszne? Dlaczego różnych ludzi śmieszą różne rzeczy? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Kabaret Hrabi w swoim programie Co jest śmieszne – oczywiście w kabaretowej formie na najwyższym poziomie. Każdy kto po prostu lubi się śmiać powinien w dniu 20 marca odwiedzić Klub Studio.

Jessie Ware została okrzyknięta nową nadzieją popu. Trudno się dziwić – jej twórczość podoba się nie tylko fanom R’n’B czy muzyki tanecznej. Są to świetne popowe (w najlepszym tego słowa znaczeniu) piosenki, dzięki którym Jessie Ware może okazać się następczynią Sade. Talent Brytyjki zabłyśnie 22 marca na scenie Klubu Studio.

Dzień później na tej samej scenie zaprezentuje się zespół doskonale znany fanom polskiego rocka – Strachy na Lachy. Formacja założona została przez Grabaża i Kozaka znanych z legendarnej Pidżamy Porno. Każdy kolejny album Strachów wykuwa ich własną, nową legendę. Czy płyta !TO! zaskoczy fanów? Odpowiedź już 23 marca!

26 marca każdy Klub Studio na pewno przyciągnie licznych fanów ciężkich brzmień. Wtedy właśnie na krakowskiej scenie zagra Helloween – niemiecka gwiazda speed i power metalu. Muzykom towarzyszyć będzie inna niemiecka formacja – Gamma Ray. Żaden fan metalu nie może tego przegapić!

Scena Klubu Studio chyba na długo pozostanie rozedrgana, bowiem 27 marca zagra na niej kolejna metalowa legenda – amerykański Testament. Zespół z San Francisco zdaniem wielu fanów powinien znaleźć się w składzie Wielkiej Czwórki Thrashu. Pozycja absolutnie klasyczna! Metalowej gwieździe towarzyszyć będą formacje Shadows Fall oraz Bleed From Within.

13 kwietnia będzie udanym dniem dla fanów progresywnych brzmień – wówczas w Klubie Studio formacja Riverside będzie promować swoje wydawnictwo Shrine of New Generation Slaves. Formacja zdobyła uznanie w Polsce i na świecie dzięki swojej artystycznej konsekwencji i mocy dźwięków, wobec których nie można pozostać niewzruszonym.


Szczegóły na temat koncertów dostępne na stronie internetowej www.klubstudio.pl